Gündem

Abdullah Gül, ‘çoklu baro’nun arkasındaki isim mi?

Abdullah Gül'den 'çoklu baro' yalanlaması: Asılsız iddiaların gerçeklerle bağdaşır yanı bulunmuyor

AKP’nin Meclis’e sunduğu, baroların yapısını ve seçim sistemini değiştirecek kanun teklifine ilişkin Aydınlık gazetesinde yer alan bir habere Abdullah Gül’den yalanlama geldi. “Çoklu baroda Gül izi” manşetini atan gazete, “AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Cahit Özkan, ‘çoklu baro’ için Devlet Denetleme Kurulu (DDK) ve Liberal Düşünce Topluluğu (LDT) raporlarından yararlandıklarını açıkladı. DDK raporu Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanlığı döneminde hazırlandı” ifadelerine yer verdi.

11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “çoklu baro” kanun teklifine ilişkin raporların “Gül’ün Cumhurbaşkanlığı döneminde Devlet Denetleme Kurulu (DDK) tarafından hazırlandığı ve imzası bulunan üyelerin FETÖ üyesi olduğu” iddialarını, “Asılsız iddiaların gerçeklerle bağdaşır yanı bulunmuyor” sözleriyle yalanladı. Gül, yaptığı açıklamada, söz konusu raporun kamu kurumu niteliğindeki tüm meslek kuruluşları hakkında olduğunu belirtirken, “Çoklu baro yapılanmasına veya bu manaya gelebilecek herhangi bir öneri de bulunmamaktadır. Başka bir deyişle, ilgili raporda kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının seçim sistemlerine ilişkin öneriler arasında kesinlikle çoklu meslek kuruluşu önerisi bulunmamaktadır” ifadelerini kullandı. Gül, söz konusu raporu hazırlayan üyelerin ‘FETÖ üyesi olduğu’ iddialarına ise, “Raporun hazırlandığı ilgili dönemde görev yapan DDK üyelerinden sadece birinin; üyeliği sona erdikten sonra İçişleri Bakanlığında görev yapmakta iken FETÖ iltisaklısı olduğu tespit edilmiştir. Kaldı ki, söz konusu kişi de bahsi geçen raporu hazırlayan üyeler arasında bulunmamaktadır” şeklinde yanıt verdi.

Veryansintv.com

Etiketler

Bir Yorum

  1. Bu iş fetö, o iş fetö s. Vsvsvsv değil efendim geçmişte fetö ise şimdi sağlayacağı kazancı elde etme etmeye çalışan aktö, megtö, veya agtö olabilir kimse Bi şey yapmıyor kısacası ne yapıyor ve yapılıyorsa kendileri yapıyor, proje aynı kafalar farklı budur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı