Medya

Ahmet Hakan’dan Sözcü’nün koronavirüs önlemine tepki: Yapılan kurnazlık

Sözcü gazetesinin Koronavirüs salgını dolayısıyla 4 sayfalık beyaz bir kapak ile basılacağını duyurmasına Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan itiraz etti.

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, ‘Hürriyet’te prensip: Önce çalışanlarımızın sağlığı’ başlıklı yazısında Sözcü gazetesinin 4 sayfalık beyaz bir kapakla çıkmasını eleştirdi. Hürriyet’in evden hazırlandığını yazan Hakan, Sözcü’nün başlattığı uygulamanın ‘kurnazlık’ olduğunu savundu.

Dünya Sağlık Örgütü’nün “Gazete kağıdı zararsız” açıklaması yaptığını hatırlatan Hakan, uygulamanın bilime, akla ve mantığa aykırı olduğunu öne sürdü.

Hakan, şunları yazdı:

“Dünya Sağlık Örgütü açıkladı. “Gazete kâğıdı zararsız” dedi. Bilim Kurulu üyeleri de benzer açıklamalar yapıyorlar. Mesela Ateş Kara Hoca da aynı görüşte. O da “gazetenin zararsız olduğunu” söyledi. Bu bilimsel yaklaşımlar ortadayken…
“Gazete kâğıdıyla ilgili kafalarda soru işareti bırakacak bir anlayışla hareket edip saçma sapan bir yöntemle algıları yanlış yönlendiren bir gazete çıktı. Neymiş? Gazetenin kapağı atılacakmış, elde kalan temiz olacakmış falan.

“Bilime, akla, mantığa uymak yerine… Kurnazlığa kaçmak. Yapılan bu. Siz bu tür kurnazlıklara hiç bakmayın. Siz Dünya Sağlık Örgütü’ne bakın. Siz Bilim Kurulu’na bakın. Siz Ateş Kara Hoca’ya bakın.”

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı