Köşe Yazıları

AK Parti’nin yaşam pınarı

AK Parti’nin ne olduğunu ne olmadığını çok iyi biliyoruz. Hassas olduğumuz konularda Recep Tayyip Erdoğan’ın fikirlerinin çok başka olduğunun da farkındayız. Zaten Erdoğan’ın Türklük, Atatürk, İttihat ve Terakki, Milliyetçilik, Türk tarihi ve kültürü ile alakalı düşüncelerinin bizimle taban tabana zıt olduğunu anlamamak için geri bir zekaya sahip olmak gerekir.

Özelleştirmeleri yıllarca biz yazdık. Atılan her imzanın milleti zarar ettirdiğini biz haykırdık. Büyükşehirlerde imar rantından sağlanan yıllık 100 milyar dolar paranın buharlaştığını biz haykırdık. AK Parti’nin memlekete verdiği zararları bir yazı dizisi yapsak sanırım sonunu getiremeyiz.

Bunları yazan, çizen, konuşan insanlar olarak AK Partili olmamız elbette mümkün değil. Peki neden CHP’yi eleştiriyoruz? Çok basit: Çünkü CHP, AK Parti’nin bir numaralı dayanağı, en büyük yaşam pınarı olmuştur.

Maalesef Türkiye’ye muhalif olanlar, Erdoğan’a muhalif görüntüsü vererek oraya doluşmuşlardır. Sorun burada başlıyor. Biz Erdoğan’a muhalifiz, Türkiye’ye değil.

HDP ile bu kadar iç içe geçmiş, Sezgin Tanrıkullarının, Canan Kaftancıoğullarının, Mehmet Bekaroğullarının partisi haline gelmiş ve sırf Erdoğan gitsin diye bu isimlere destek vermeyi bir zorunluluk olarak gören, sırf Erdoğan’ın gitmesi için HDP’yi Türkiye’nin yönetimine taşıma gibi bir iradeyi ortaya koyan muhalefet anlayışına nasıl onay verebiliriz?

Zaten AK Parti’ye beslediğimiz ve beslemediğimiz bütün hislerin kaynaklarını oluşturan temel etkenlerin başında “çözüm süreci” gelmiyor mu? Şimdi ne diyelim? AK Parti yaptı, sövdük-saydık; ama CHP yaparsa iyisini mi yapar diyelim? AK Parti’nin HDP’yi kapının önüne koyduğu yerde, onu eve alıp, yıkayıp temizleyip, kol kola giren CHP’ye nasıl susalım?

Vatandaşın biri İngiltere Büyükelçisi ile atışırken araya kaynak yapan ve “Siz ona bakmayın, biz İngilizleri severiz” deme gereği duyan Ekrem İmamoğlu’na ne için susalım? Diyarbakır annelerine gitmek varken, HDP’yi ziyaret eden bir CHP zihniyetine sırf Erdoğan’ı istemiyoruz diye rıza mı gösterelim?

Erdoğan ilk seçimde gitsin; ama ilk seçimde içinde HDP’nin de olduğu bir blok Türkiye’yi yönetmesin. Türk Milleti bir üçüncü yolu, çok kuvvetli bir şekilde arzu ediyor.

Bitaraf olan bertaraf olur derler. Böyle bir kavganın nesine, nasıl taraf olalım? Varsın biz yine bertaraf olalım.

3 Yorum

  1. Altıok’u taşıyabilecek ve yükseltecek yeni bir partiye çok ihtiyacımız var.
    Hemen şimdi.

  2. Uc nesilden chpli iken nicin chp den aglayarak kandirilmis hissederek sirtimizdaki hancerlerle ve hayal kirikliklarimizla birlikte kacarcasina uzaklastik sorusunun sadece yuzde birlik cevabi ( o da muhtemelen yazarin utanma duygusundan ve nezaketinden kaynakli ) isbu makalede verilmistir..Yine de ilk defa olmasi ve boyle bir mahalledeki cesareti nedeniyle sayin yazara tesekkuru bir borc biliyorum..KRAL CIPLAK diyebilecek yigit yazarlara daha cok ihtiyacimizin oldugu bugunlerde esas konu RTE degil, Ataturk de degil, kesin ve kesin olarak bu ulkenin bekaasidir, toprak butunlugudur, milletin can guvenligidir. Siyasi tiyatrolarla ve ideolojik polemiklerle ugrasilacak zamanlarda degiliz…Bu konuda ansiklopedi yazilir da ozetin ozeti bu kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı