Gündem

AKP hükümeti, Suriye’de kimlik dağıtmaya da başladı!

Resulayn'da kurulan Nüfus Müdürlüğü, her gün yüzlerce Suriyeliye kimlik kartı vermeye başladı. Silahlı grupları ve Özgür Suriye Ordusu'nu temsil eden üç yıldızlı bayrağın basıldığı kimlikler 'Resulayn Mahalli Meclisi Tanıtım Kartı' adıyla düzenleniyor.

Her fırsatta “Suriye’nin toprak bütünlüğünden yanayız” diyen AKP hükümeti, Suriye devleti dışında başka bir kimlik kartı dağıtmaya başladı. Barış Pınarı Harekâtı ile Türkiye’nin kontrolüne geçen Resulayn’da Suriyeliler için kimlik kartı düzenleniyor.

Şanlıurfa Valiliği Suriye Destek ve Koordinasyon Merkezi (SUDKOM) koordinesinde kurulan Resulayn Nüfus Müdürlüğü, her gün yüzlerce Suriyeliye kimlik kartı vermeye başladı.

Resulayn’da daha önce yaşayan ve Barış Pınarı Harekâtı’ndan sonra buraya yerleşen Suriyeliler Resulayn Nüfus Müdürlüğüne müracaat ederek anında kimlik kartı alıyor.

Kimlik kartları, Resulayn Mahalli Meclisi Tanıtım Kartı adıyla düzenleniyor ve kimlik kartlarında Suriye bayrağı değil silahlı muhalif grupları ve Özgür Suriye Ordusu’nu temsil eden üç yıldızlı bayrak yer alıyor.

Etiketler

9 Yorum

  1. Atatürk’ün bir devrimi kapatıp bir devrim yapması kurulan TC de eşit şartlarda halkı yasamaya ve kendi benliğini ve kişiliğini ortaya koyarak kurmuş olduğu TC de ona ayyaş ve berduş gözüyle bakan zinniyet. akp hukumetinin zulmüne sessiz kalacak kadar haciz bir halk topluluhu

  2. bu ısın sonu hıc ıyıdegıl. bunlar oy kaygısı yuzunden de yapılıyor olabılır. benden sonra tufan hesabı

  3. aşama aşama bu bölgelerin ilhak edilmesi geliyor sıra misak i milli sınırlarımıza kavuşacağız.

  4. Bunun sonunda ne olacağı bekleniyor? Neo Osmanlıcılık hayalleriyle süslü BOP’un uygulanmasına devam ediliyor. Başka ülkelerin iç işlerine karışmak, emperyal hareket tarzıdır. Sınır sorunu olan ülke güvenli değildir, doğrudur. Sun Tzu der ki; “Askeri meselelerin yönetimi, sınırların yönetimidir.” Ancak Fırat Nehri’ni baz alırsak, batı tarafını kontrol etmeye çalışıyoruz, bahanemiz sınır güvenliği. Bu hassasiyet doğu tarafında yok, PKK olmuş 60.000 kişi. Hangi sınır güvenliği? Bu işlerin karıştığı ilk anda sınırlar güven altına alınmış olsaydı tertemiz sınırımız olurdu. Kararlı olamayan hükumetler balçık içinde debelenip dururlar.

  5. Haber başlığınız rahatsız edici..Tabi ki Türkiye askeri olarak kontrol altına aldığı bölgeleri sivil olarak da kontrol altına almak isteyecektir. Hem siz haberi neden bu şekilde verdiniz??Ve kimlik dağıtılması neden sizi rahatsız etti??

  6. Biraz onyargili olunmus orada dikkat edersiniz parmak izleri falan aliniyor kimin ne oldugu bilinmiyor insnalari bilinilir hale getirmek iyi adami yoldan ceviriyorsun suriye kimligi var veya hic bir sey yok nasil sorguluaycasin nasil GBT yacapcaskin?
    Bir de gercek su ki suriye artik eskisi gibi olmayacak sen orada olmazsan gelir elin conisi rusu olur.

  7. Muppet Show denilen kukla programında balkonda oturan ve sahnede ne yapılırsa yapılsın eleştiren iki sorumsuz ve geveze ihtiyar vardı. Orada bir düzen sağlasan işgalci derler, sağlamasan kimin kim olduğu belli değil derler. Allah böyle insanları iktidardan ve sorumluluk sahibi olmaktan uzak tutsun hep.

  8. Emperyalist güçler ortadoğu’yu ele geçirirken bizim buna karşılık vermememiz kaba tabirle ahmaklık olurdu. bu doğrultuda ”AKP hükümeti, Suriye devleti dışında başka bir kimlik kartı dağıtmaya başladı.” demek beni rahatsız etti. iktidarı dış politikada yalnız bırakmak devletin bütünlüğüne zarar verir. mevcut yönetimle anlaşmak masaya oturmak artık imkansız şehitlerimiz var gazilerimiz var. iktidar en baştan beri suriyenin bütünlüğünü destekledi şuan olduğumuz noktada bunu devam ettirmek imkansız. biz iyi niyet gülücükleri dağıtırken batı bu ciddiyetsiz tavrı takınmıyor kendi milli çıkarını düşünüyor. gerekirse işgal gücü olmaktan çekinmemeliyiz. biz bunu yapmazsak bölgeye pkk pyd teröristleri yerleştirilecek. böylesi dahamı iyi olur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı