AKP’li Tevfik Göksu’dan cami savunması: Camiyi değil arsasını devrettik!

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AKP Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'nun Esenler’deki Güneştepe Camii'nin belediyenin borcuna mahsuben 33 milyon liraya Maliye Hazinesi’ne devredilmesi için yetki aldığı belirtildi. Göksu, 'Yapılan işlem, dini tesis alanında bulunan bir arsanın (cami değil) yasal prosedür gereği devletin hazinesine devredilmesinden ibarettir' dedi.

AKP’li Tevfik Göksu’dan cami savunması: Camiyi değil arsasını devrettik!

İstanbul Esenler Kemer Mahallesi’nde Güneştepe Camii’nin de bulunduğu arazi Esenler Belediyesi’nin vergi borcuna mahsuben yaklaşık 33 milyon 341 bin 8 lira bedel üzerinden Maliye Hazinesi’ne devredileceği belirtildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AKP Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, önceki gün olağanüstü toplanan ilçe belediye meclisinden bir taşınmazın satışı için yetki istedi.

Gündem maddeleri arasında gayrimenkulün satışı hakkında Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün teklifi yer alıyordu. Ancak, gayrimenkulle ilgili olarak toplantı öncesinde belediye meclis üyelerine bilgi verilmediği iddia edildi.

GÖKSU’DAN AÇIKLAMA

Haberin yayılmasının ardından “AKP’li belediye borcunu camiyle ödeyecek” eleştirileri gündeme geldi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Göksu, “Camilerimizi ahır yapan zihniyetin temsilcileri biliyorlar ki ‘Biz camiler yapar camiler açarız’. Yapılan işlem, dini tesis alanında bulunan bi arsanın (cami değil) yasal prosedür gereği devletin hazinesine devredilmesinden ibarettir” ifadelerini kullandı.