GündemSiyaset Haberleri

Akşener siyasi hayatındaki ‘kara günü’ anlattı

Halk Tv'ye konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 'Siyasetteki en zor günüm, 'kara günüm' 16 Nisan 2017 referandum gecesidir. 28 Şubat'ı, 7 Haziran'ı da yaşadım. İftiralarla da çok karşılaştım ama. O gece benim için başkaydı. Kara gündü' dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Halk TV’de yayınlanan “Liderler ile Bayram Sohbetleri” programına katıldı. Özlem Gürses’in sorularını yanıtlayan Akşener, “Londra’dan bizim ekonomimize saldırı var diyorlar. Bunun önüne birlik ve beraberlikle geçebiliriz. Ben bir memleket masası kuralım, ister tek tek ister sırayla o fotoğrafı tüm dünyaya gösterelim. Hiç beklemediğim bir tavırla karşılaştım. Sayın Bahçelinin tutumunu ve AK Parti adına sayın Ömer Çelik’in açıklamalarından gördüm ki konforlarından çok memnunlar. Çok çirkin sözlerle bir tavır kondu” dedi.

Akşener, “Siyasetteki en zor günüm, ‘Kara gün’ dediğim 16 Nisan 2017 referandum gecesidir. 28 Şubat’ı, 7 Haziran’ı da yaşadım. İftiralarla da çok karşılaştım ama. O gece benim için başkaydı. Kara gündü. Bir kara gün olarak tanımlama nedenim ise sizler için. Bugüne bakınca keşke ben haksız çıksaydım diyorum ama haklı çıktım” ifadelerini kullandı.

16 Nisan referandumunda Türkiye sistem değişikliğini oylamış, yönetim şeklinin parlamenter sistem olarak mı kalacağı yoksa ‘partili cumhurbaşkanlığı’ sistemine mi geçileceğine karar vermişti.

Akşener şöyle devam etti:

“Hâlâ beni arayan AK Partililer var. Biz düşman değiliz. Siyaseti biz sevgi ve saygı üzerinden kurmalıyız” diyen Akşener, “Çok ağır sözler gelince kafayı da çevirmezsiniz. Rasyonel bir bakış açısı gerekir. En fırtınalı dönemlerde bir aileleri, karakterleri, mahremiyet içeren hiçbir kelimem olmamıştır. Ben öksürsem MHP’den cevap geliyor ve özne cinsiyetim. İş tehdide dönüş durumda, ‘İpin ucundaki hanımefendi’ deniyor. Genellikle gençlerle çalışıyorum. Bir haftalık olaylar girdi oluyor. Pazartesi hiçbir yere çıkmadan çalışıyorum. Sizin konuşma dilinizle benimki elbette farklı ama o neşeli şeyler gençlerden çıkıyor. İYİ Parti adı da gençlerden çıktı.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı