Alışveriş için Türkiye’ye geldi: Sizin paranın değeri yok

featured
service

Bulgaristan para birimi olan Leva’nın 6,28’e yükselmesini fırsat bilen Bulgar vatandaşlar, Türkiye’ye gelerek alışveriş yapıyor. Vakti olsa her hafta alışveriş yapmak için Türkiye’ye gelen Bulgar turist, ‘Sizin paranın değeri yok şu anda, çok ucuza alıyoruz’ dedi.

Türk lirasının döviz kurları karşısındaki değer kaybı, Bulgar Levası’nda da sürüyor. Türk lirasının çok değersiz olduğunu söyleyen bir Bulgar turist, “Vaktim olsa her hafta geleceğim alışveriş yapmaya. Bizim Bulgaristanlılar çok geliyor alışveriş yapmaya, çünkü liranız çok düştü. Bizim paranın şu an değeri var, sizin paranın değeri yok şu anda” dedi. Türk lirasının değer kaybetmesiyle Edirne’ye alışverişe gelen Bulgar turist sayısı da arttı. 1 Bulgar Levası’nın 6 lirayı aşmasıyla sınıra yakın Bulgaristan şehirlerinden akın başladı.

Anka Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, Bulgaristan’ın Filibe şehrinde hemşirelik yapan ve aylık 700 euro maaşla çalışan Rafiye Muhtarovaise, “Biz hep geliyoruz buraya, çok memnunuz. Levanın çıkması da iyi oldu. Vaktim olsa her hafta geleceğim alışveriş yapmaya. Bizim Bulgaristanlılar çok geliyor alışveriş yapmaya, çünkü liranız çok düştü.” şeklinde konuştu. Türk lirasının değerinin çok düştüğünü söyleyen kadın, “Bizim paranın şu an değeri var, sizin paranın değeri yok şu anda. Buradan aldığımız zeytinin, peynirin bile tadı başka. Biz çok ucuza alıyoruz her şeyi buradan, çünkü bizim paramız çok değerli” ifadelerini kullandı.

Alışveriş için Türkiye’ye geldi: Sizin paranın değeri yok

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!