Dünya

Alman vekil: Mülteciler gelirse biz de Türkleri göndeririz

Almanya Die Partisi Genel Başkanı ve Avrupa Parlamentosu Milletvekili Martin Sonneborn, Türkiye'deki Suriyelilerin Avrupa'ya girmesine izin verilmesi halinde, Almanya'da yaşayan Türkleri geri göndermekle tehdit etti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, geçen hafta Barış Pınarı Harekatı’na karşı çıkan ve Türkiye’yi “işgalcilik”le suçlayan Avrupa devletlerine “Olmadı kapıları açarız onlar düşünsün” diye seslenmişti.
Almanya Die Partisi Genel Başkanı ve Avrupa Parlamentosu Milletvekili Martin Sonneborn, Erdoğan’ın bu sözlerine yönelik, “Erdoğan bir kere daha bize 3 milyon Suriyeli göndermekle tehdit ederse, ben de Kreuzberg’den 3 milyon Türkü göndermekle tehdit ederim” ifadelerini kullandı.

Berlin duvarının yeniden inşasını, kentlerde turistlerin giremeyeceği alanlar olması gibi ilginç vaadleri olan Die Partisi, göçmen politikalarınıysa şöyle açıklıyor: “Ülkenin alabileceği kadar mülteciyi kabul etmesi karşılığında bazı Almanları dışarı göndermeliyiz!”

Parti, 2019 yılında düzenlenen Avrupa Parlamentosu seçimlerinde, CDU-CSU, SPD, Yeşiller, Sol Parti, AfD ve FDP’nin ardından 7. sırada yer almış; yüzde 2,4 oyla 2 milletvekili çıkarmıştı.

.

Etiketler

4 Yorum

 1. G.tümle güldüm.
  Almanya’daki Türkler birçok iş dalında senin yurttaşlarına iş vermiş! Mültecilerle Türkleri bir yutan beynine yanayım it herif!!!!

 2. “İyice zırvalamaya başladı bunlar. Hayır o değil bu aptalları görünce insan sormadan edemiyor bunlar mı senelerce Türkiye ile oyunlar oynayan? Bu zeka seviyesi ile mi?”
  🙂

 3. Alman yadaki Türkler mülteci mi? Çoğu Alman vatandaşı onu geçtim o yaş ortalaman ile göndersen ekonomin dayanir mi? kim zarar görür bu işten? Türkiye olmadığı kesin.

  İyice zırvalamaya başladı bunlar. Hayır o değil bu aptalları görünce insan sormadan edemiyor bunlar mı senelerce Türkiye ile oyunlar oynayan? Bu zeka seviyesi ile mi?
  Bence milyonu gösterip bir ellibin gönderelim akılları başlarina gelsin. İçerisine de hep bahsi geçen AB vatandaşı işid lilerden koyalim bonusu olur…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı