Gündem

Arınç’ın damadına avukat masrafları geri ödenecek

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç'ın FETÖ davasından 'delil yetersizliği' gerekçesiyle beraat eden damadı Ekrem Yeter'in harcadığı 5 bin 450 liralık avukatlık masrafı kendisine geri ödenecek. 

TBMM eski Başkanı, Cumhurbaşkanlığı YİK üyesi Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter, FETÖ üyeliği iddiasıyla yargılandığı davadan beraat ederken, gerekçeli karar ile birlikte yurt dışına çıkış yasağı kaldırıldı.

Sözcü’den Asuman Aranca’nın aktardığına göre, Yeter’in avukatlık masrafları için harcadığı 5 bin 450 liranın da, hazine tarafından kendisine geri ödenmesi kararlaştırıldı. Kararda gözaltı ve tutuklu kaldığı günler için tazminat davası açabileceği de vurgulandı. Yeter’in cezalandırılması için şüpheden uzak, kesin delil elde edilemediği ve eylemlerinin yoğunluk taşımadığı gerekçesiyle delil yetersizliğinden beraatine karar verildi.

 

Etiketler

2 Yorum

  1. Güçlü olan haklıdır.
    Zayıf olan ne kadar haklı olsada haksızdır uğruna savaşmadığı sürece haksız kalıcaktır

  2. Burada şu soruyu sormak çoğunluğun hakkıdır diye düşünyorum: Haklı olan mı güçlüdür, yoksa güçlü olan mı haklıdır? Yalnız bunu ilahi anlamda ya da evrensel bazda düşünmeyelim!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı