Gündem

Atatürk ve Mevlana’yı aşağılayan stand-up’çı için yakalama kararı

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, sosyal medyada paylaşılan stand-up videosunda Atatürk, Mevlana, Şems Tebriz-i, Konya ve Konyalılar hakkında aşağılayıcı sözlerde bulunduğu ileri sürülen Emre G. hakkında yakalama kararı çıkartıldığını açıkladı.

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:

“Sosyal medya paylaşım sitelerinde yayınlanan Mevlana, Şems Tebriz-i ile Konya’mızı ve Konyalı vatandaşlarımızı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aşağılayıcı şekilde konuşma gerçekleştirilmesi ve sosyal medyada yayınlanması ile ilgili olarak, Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatı ile söz konusu video içeriği nedeniyle şüpheli Emre G. isimli şahıs hakkında Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkındaki yasaya muhalefetten, ‘kişinin hatırasına hakaret suçu ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçu’ maddeleri gereğince soruşturma başlatılmış olup, şüpheli hakkında yakalama ve gözaltı talimatı verilmekle birlikte soruşturma titizlikle yürütülmektedir.”

 

Etiketler

2 Yorum

  1. bu arkadas ta turkce egıtmeni herhalde. saga sola turkce dersleri verıyor. ince bir konusması nı öğrenelim de.

  2. Ben başka bir şeye takıldım. Başsavcılık Türkçe bilmiyor ya da Türkçeye hakimiyeti çok zayıf. “konuşma gerçekleştirilmesi” değil “konuşma yapılması” olacak doğru Türkçe. Konuşma gerçekleştirilmez yapılır. Bu kadar basit kuralı bilmemezlik nasıl olabiliyor? Aslında bu tüm medyada böyle. Medyamızda Türkçe bilen insan neredeyse hiç yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı