Gündem

Athena grubunun solisti Gökhan’ın’10 Kasım’ paylaşımına büyük tepki

Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz'un 'twitter'da yaptığı 10 Kasım paylaşımı tepkilere neden oldu.

Gökhan Özoğuz, mesajında “Bu sene 10 Kasım başka kutlanıyor! Uyanış; Halkın içinde kendi kendine dirilen. İlke ve İnkılaplarıyla, Genetiğimize Zamanın akışıyla Devrimcilik ruhunu aşılayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuz minnet ve Saygı ile selamlıyoruz. Yaşasın Dekimokrasi Yaşasın Özgürlük.” ifadelerini kullandı.

Özoğuz’un Türkçe ve yazım yanlışlarıyla dolu mesajında 10 Kasım’ı kutlama günü olarak belirtmesi büyük bir gafın ötesinde büyük bir cahillik olarak tepki çekti.

Türkçe yazım kurallarını bilmeyenlerin ya da yazım yanlışlarıyla dolu bir yazının anlatmak istediği düşünce de yanlış olur, önermesini adeta doğru çıkaran şarkıcı tepkiler üzerine mesajını değiştirdi. Ancak Türkçe yazım yanlışlarının aynen kaldığı görüldü.

İşte o paylaşım ve tepkiler:

 

Tepkilerden sonra düzeltilmiş hali:

 

Etiketler

5 Yorum

  1. Adamin tipi ve ismi bozuk. Ataturkcu ve milli olan insan once sarkicilikta kullandigi isme dikkat eder. Athena ne demek? Eski yunan tanricasi, bugun Yunanistanin baskentinin ismi. Adama sorarlar, ulusal, Turk milli unsurlarini temsil eden bir isim bulamadin mi? Yunanistanda Turk ismi kullanan tek bir sarkici gosterin bana. Ikincisi adamin tipi. Dovme dolu bir surat, bati popcularinin cakmasi taklit otesi pek yetenegi olmayan sozumona bir sarkici. Bir aralar bu herifin tarikatci islamcilarlada boy boy resimleri yayinlandi. Hal boyle olunca, Ataturk uzerine bir iki kelam edince, seviyesi ortaya cikiyor. Iste bunlar tamda Imamoglu gibi Gardrop Atatukculeri. Bugun modaya uyup Ataturk istismarciligi yapan uyaniklar. Etrafta bunlardan cok var.

  2. Fıkri ve zikri bir olmayanlar birgun mutlaka kendi kendilerine tufaya düserler gökhan denen çoçuk neyin peşinde çözemedim konserse parsayı topladın yok maksadın ilgiçekmekse sokaga pantolonsuz çıkman yeterli emin ol zaman bütun bakışlar üzerinde olacaktır

  3. Gokhan istedigini aldi zaten bir kac konser ankara ve istanbul belediyelerinden tabii kisimdi sak sakcilik yapacak .
    Bir soz var”Cikarlar bir olunca herkesin dini ayni olur”diye ne kadar dogru bir soz.

  4. Daha ne kadar demokratik ve özgür olacaksa artık…
    Athena ismiyle sünger beyinli fikir önderi!
    Şarkıcıdan kullanışlı fikir önderi çıkarma çabasının son dayanılmaz gerzekliği!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı