Gündem

Avusturya Büyükelçiliği’ne tartışmalı atama: İdamla yargılanıp Türk vatandaşlığından çıkmıştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Avusturya Büyükelçiliği'ne Almanya'dan Yeşiller ve SPD üyesi olarak Avrupa Parlamentosu milletvekilliği yapan Ozan Ceyhun atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla, Dışişleri Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ticaret Bakanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Almanya’da Yeşiller ve SPD’de 6 yıl görev yapan SPD parti sözcülüğüyle beraber Avrupa Parlamentosu milletvekilliği de yapan Ozan Ceyhun Avusturya Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği’ne atandı.

ERMENİ TASARISINDA İMZASI VAR

Ozan Ceyhun, İstanbul’daki Adana Erkek Öğrenci Yurdu’nu bombalayarak Mustafa Erol’u öldürmekle suçlandı. Ceyhun, 2. Dev-Yol davasında, Dev-Yol üyesi olmak ve adam öldürmek suçundan idam ile yargılandığı sırada Avustrya’ya kaçtı.

1986 yılında Alman Yeşiller Partisi’ne üye oldu. 1992 ve 1998 yılları arasında Hessen Sosyal İşler Bakanlığı’nda çalıştı. 1998 ile 2000 yılları arasında Avrupa Parlamentosu’nda görev aldı. Ozan Ceyhun 1992 yılında kendi isteği ile Türk vatandaşlığından çıkarak Alman vatandaşlığına geçti. Yeşiller Partisi milletvekiliyken, 1915 olaylarını soykırım kabul eden “Ermeni tasarısı”nı hazırladı. AKP’ye katılan Ozan Ceyhun Avrupa’da hayatına devam etti. Ceyhun’un ikinci evliliğinde nikah şahitliğini Recep Tayyip Erdoğan yaptı.

AKP’DEN VEKİL OLAMAYINCA BÜYÜKELÇİ OLDU

2002 yılında Türkiye’ye dönerek, AKP’den İzmir milletvekilliği aday adayı oldu. Adaylığı gerçekleşmedi ancak Recep Tayyip Erdoğan’a danışman olarak atandı. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gece Resmi Gazete’de yayımladığı kararla, Ozan Ceyhun’u Avusturya’nın başkenti Viyana’ya büyükelçisi olarak atadı.

Etiketler

Bir Yorum

  1. ÜLKÜCÜ Mustafa Erol’un katili “sözde Ermeni soykırımı tasarısına” imza atan, Alman parlamentosunda kabul edilen tasarıyı hazırlayanların başında olan rüzgargülü karakterli 1992 yılında kendi isteği ile Türk vatandaşlığından çıkarak Alman vatandaşlığına geçen ve kırmızı bültenle aranan,Mustafa Sarıgül’ün eski danışmanı,Alman Yeşiller Partisi milletvekili, 2002 AKP milletvekili adayı Ozan Ceyhun Avusturya Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği’ne atandı.Sayın Bahçeli ve Ülkücüler bu duruma ne diyecekler merakla izliyorum ülkücüler bundan rajatsız değillerse o zaman ülkücülük koca bir balon olarak hafızalarda yer alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı