Bill Gates’den ‘insanlara çip takma’ açıklaması

Bill Gates, insanlara mikroçip takmak için salgını yaratmış olabileceği yönündeki iddiaları yalanladı.

Bill Gates’den ‘insanlara çip takma’ açıklaması

Daha önce koronavirüs açıklamaları ve insanlara çip takma projesiyle Kovid-19 pandemisi sonrası hedef haline gelen Microsoft’un kurucusu Bill Gates, hakkındaki iddialara yanıt verdi.

Gazetecilere açıklama yapan Gates, “Mikroçip türü bir şeyle hiç ilgilenmedim. Bu saçmalıkları reddetmek neredeyse zor çünkü çok aptalca veya garip” ifadelerini kullandı.

Bill&Melinda Gates Vakfı’nın koronavirüse karşı aşı geliştirme çalışmalarına 300 milyon dolarlık bağış yaptığını söyleyen Bill Gates, “Hangi çocukların kızamık aşısı olduğunu ve hangilerinin olmadığını bilmek güzel” dedi.

Sağlık çalışanlarının kimlerin aşılandığını tespit etmesine yardımcı olmak için birtakım sistemlere ihtiyaç olduğunu söyleyen Gates, ancak hiçbir mikroçipin buna dahil olmadığını iddia etti.

Amerikalı danışman ve yazar Roger Stone, Gates’in insanlara çip takma projesi olduğunu iddia etmişti.

Stone, “Bill Gates’in bu salgının yaratım ve yayılım sürecindeki rol oynayıp oynamadığı tartışmaya açık. Muhafazakâr arkadaşlarımın bazıları bunu saçma bulurken, bazıları da kesinlikle doğru buluyor. O (Gates) ve diğer küreselciler bunu, aşıları zorunlu hale getirmek ve insanlara mikroçip takmak için kullanıyor” demişti.

Bill Gates’in Ebola salgını sırasında 2015 yılında yaptığı bir TED X konuşması son günlerde tekrar gündeme gelmiş ve ‘koronavirüsü öngördüğü’ şeklinde yorumlanmıştı.

Gates o konuşmasında, “Önümüzdeki 10 yılda bir şey 10 milyon insanı öldürürse bu muhtemelen savaş değil, oldukça bulaşıcı bir virüs olacaktır” demişti.