Gündem

Bir Nevşehir Belediyesi’nin bir de Rusların 10 Kasım mesajına bakın

Nevşehir Belediyesi'nin Erdoğan'lı 10 Kasım mesajı tartışma yarattı. Rusya'nın Ankara Büyükelçiliği ise güzel bir mesajla Atatürk'ün portresini paylaştı.

AKP’li Nevşehir Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım’da bir ‘anma’ mesajı yayımladı. Belediyenin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafı kullanıldı.

Belediye tarafından paylaşılan mesajda “Saygıyla #10Kasım” yazıldı. Mesajla paylaşılan görselde ise Mustafa Kemal Atatürk’ün sözü ve Erdoğan görseli kullanıldı.

Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği ise “Ülkelerimiz arasındaki işbirliğinin temelini atan #Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve #Rusya’nın önemli bir dostu #MustafaKemalAtatürk’ü ebediyete intikalinin 81. yılında saygıyla anıyoruz.” mesajıyla Atatürk’ü andı. O mesajda Rus ressam Yevgeni Lansere’nin 1922 yılında Ankara’da çizdiği bir portre yer alıyordu.

Etiketler

Bir Yorum

  1. Asil dikkat edilmesi husus, Nevsehir Belediyesinin yaptigi hatali ve maksatli bir paylasim söz konusu…
    Atatürk’ün ismi yazilmis ama Cumhurbaskaninin resminin kullanilmasindan ziyade resim bilerek ters yöne bakacak sekilde yapilmis yani bur sirtini dönme var gibi…

    Bun yüzden basta Cumhurbaskanligi yetkilileri olmak üzere ve toplumun vuna tepki vermesi gerekiyor.

    Belediye provokatif bir algi yapmis…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı