Bülent Arınç, Mustafa Özbek’i böyle tehdit etmişti!

featured

Mustafa Özbek’in Ergenekon’dan tahliyesinin ardından yaptığı açıklamaya sinirlenen dönemin Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ‘Kabadayılık yapmasın. Sonra içeri buyrun dendiği zaman sesi çıkmayan insanlar var’ demişti.

Bugün hayatını kaybeden ve “Efsane Başkan” olarak anılan eski Türk-Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek, Ergenekon kumpasından tahliye olduğunda yaptığı konuşmayla Bülent Arınç’ın hedefi olmuştu.

FETÖ’nün kumpasıyla 22 ay Silivri Cezaevi’nde yatan Özbek, 2010 yılında tahliyesinin ardından yaptığı açıklamada “22 ay savunma yapmadan çıktım, 3 saat önce teröristtim, şimdi ne değişti” demişti

Dönemim Başbakan Yardımcısı, bugünün Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, bu sözler üzerine Özbek’i tehdit ederek şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bence bu işin keyfini yaşasın, içerideki arkadaşları için de dua etsin, onlar da bir an evvel özgürlüklerine kavuşsunlar. Ama kabadayılık olmaz. Çünkü öyle kabadayılar vardı. Tahliye edip çıktığında 1 buçuk saat kadar televizyon önünde konuşan, sonra tekrar ‘İçeri buyrun’ dendiği zaman da sesi çıkmayan insanlar var. Tahliye edenler sevinsin, inşallah beraat edenler olacaktır, onlar da mutlu olsunlar. İyi bir yargılama, güzel bir adalet hepimiz için gerekli.”

‘VATANA KÜSÜLMEZ’

İkinci Ergenekon davasının 88’inci duruşmasında tahliye edilen Özbek, evinin önünde coşkuyla karşılanmıştı.

Burada açıklamalarda bulunan Özbek, “40 yıldır karakola düşmedim, vatan sağolsun” dedi.

İstanbul’dan özel araçla Ankara’ya gelen Özbek’i, sevenleri, Akıncılar gişesi önünde davul ve zurna eşliğinde halay çekerek karşıladı. Otomobilden inen Özbek, karşılamaya gelenlere teker teker sarıldı. Özbek, Türkiye’nin içinde bulunduğu şartlarda birliğe, beraberliğe ihtiyacı olduğunu belirterek, “Vatan için bizim canımız kurban olsun” dedi. Özbek, bir gazetecinin “Kırgın değil misiniz?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Hayır. Vatana küsülmez. İnsan olanın başına iş gelir, böyle bir olay oldu. Ben bütün cemiyet hayatım boyunca 40 yıldır karakola düşmedim. Hiçbir anarşiyle, terörle bizim işimiz olamaz. Zaten bize ‘sen şusun’ diye hiçbir delil ortaya koyamadılar. Onun için de bizi bırakmak durumunda kaldılar. Vatan sağolsun.”

LAİK VE DEMOKRATİK SİSTEM İNSANLARI BİR ARADA TUTUYOR

Özbek, daha sonra yaklaşık 30 araçlık konvoyla Türk bayrakları asılan Beysukent’teki evine geldi. Özbek’in gelişi sırasında havai fişek ve konfetiler atıldı. Evinin önünde alkışlarla karşılanan Mustafa Özbek’e, eşi Bedriye Özbek ve yakınları sarılarak “geçmiş olsun” dedi. Kimsenin inancına karışmayan laik demokratik sistemin önemli olduğunu, insanları bir arada tuttuğunu vurgulayan Özbek, “Hoca camide namazını kıldıracak, devlet adamı devlet işini yapacak. İmam devlet işine karışmayacak” dedi.

Bülent Arınç, Mustafa Özbek’i böyle tehdit etmişti!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!