Çakıcı’dan Bahçeli’ye teşekkür ziyareti

İnfaz Yasası ile tahliye olan organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi parti genel merkezinde ziyaret etti. Bahçeli, Çakıcı tahliye olmadan önce rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı hastaneye giderek ziyarette bulunmuştu.

Çakıcı’dan Bahçeli’ye teşekkür ziyareti

AKP ile MHP’nin ortak imzasıyla hazırlanıp yasalaşan İnfaz Kanunu ile tahliye olan organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli’yi parti genel merkezinde ziyaret etti.

Ziyaretiyle ilgili Twitter hesabından Bahçeli ile çekilmiş bir fotoğraf paylaşan Çakıcı, “Türk dünyasının ve Türk milletinin yaşayan efsanevi lideri, mensup olduğum camianın genel başkanı değerli ağabeyimi genel merkezimizde ziyaret ettim. Kendilerine ve Türk milletine saygılarımla arz ederim” diye yazdı.


Bahçeli, 2 yıl önce Alaattin Çakıcı cezaevindeyken, rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde ziyaret etmişti.

ERDOĞAN VE BAHÇELİ’YE TEŞEKKÜR MEKTUBU YAZMIŞTI

Çakıcı tahliyesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bahçeli’ye teşekkür mektubu yazmıştı.

Çakıcı mektubunda şu ifadeleri kullanmıştı:

“Yeni infaz yasası ile esaretten kurtulup özgürlüğüne kavuşan tüm mahkûm arkadaylar, şahsım ve hepimizin özgür olmasına vesile olan MHP Genel Başkanı ve Dünya Türk’lerinin yaşayan efsanevi son Türkmen Beyi Sayın Devlet Bahçeli’ye ve bu yasanın diğer mimarı, son dört yıldır devletimizin bekası için Batı Emperyalizmine asla taviz vermeyen Devlet Başkanımız Sayın Tayyip Erdoğan’a kendi adıma ve özgürlüklerine kavuşturdukları tüm mahkûm arkadaşlar adına en derin saygılarımı arz ederim.”