Cem Küçük: Avrupa’da ekmek 2 avro, bizde 30 TL mi?

Türkiye Gazetesi yazarı Cem Küçük, ‘Avrupa’da 1 ekmek ortalama 2 avro. Biz 30 liraya ekmek mi satıyoruz Türkiye’de?’ dedi.

Cem Küçük: Avrupa’da ekmek 2 avro, bizde 30 TL mi?

VERYANSIN TV

Cem Küçük katıldığı bir televizyon programında Avrupa ile Türkiye'deki ekmek, doğalgaz, elektrik fiyatlarını kıyasladı. Cem Küçük, yaptığı kıyaslamada “Avrupa'da 1 ekmek ortalama 2 Euro. Biz 30 liraya ekmek mi satıyoruz Türkiye'de? Dünyanın hangi ülkesi doğalgaz, elektriğin yüzde 74'ünü karşılıyor. Bizde doğalgaz, elektrik... ama Avrupa'ya göre ucuz” dedi.

‘SANA GÖRE AMERİKA’DA İNSANLAR DONLA DOLAŞIYOR’

Habertürk'de yayınlanan"Enine Boyuna" programına konuk olan Cem Küçük’ün bu sözlerine tepki Avukat Ersan Şen’den geldi. Şen, elektrik ve doğalgaz faturalarındaki yüksek artışlar üzerinden Cem Küçük'ü "Sana göre Amerika'da insanlar donla dolaşıyor. İngiltere'dekiler aç, Türkiye'ye kaçıyor. Sen sırça köşkünden in! Bu topraklara gel" sözleriyle eleştirdi.

Ersan Şen şöyle devam etti:

"'Bariz yalan' diyor ya kendisi baştan aşağı yalan, hayatı yalan. Ekonomiden savunacağım diye her toplantıda ne yapıyor 'Efendim orada böyleydi şurada şöyleydi' kardeşim sen bu ülkenin topraklarına gelsene. Bu ülkenin insanının yaşadıklarına baksana. Hiç sokak senin dediğin gibi değil."