Gündem

Cem Uzan’dan Ahmet Necdet Sezer’e akılalmaz iftira

Türkiye'ye döneceğini açıklayan Cem Uzan, kendisine kumpas kurulduğunu söyleyip yeni parti hazırlığındaki Ali Babacan ve Abdüllatif Şener'i suçlamıştı. Sosyal medyada isim vermeye devam eden Uzan, 'Türkiye'nin en gizli FETÖ'cüsü Ahmet Necdet Sezer' dedi.

Türkiye’ye döneceğini açıklayan Cem Uzan, kendisine kumpas kurulduğunu söyleyip yeni parti hazırlığındaki Ali Babacan ve Abdüllatif Şener’i suçlamıştı. Sosyal medyada isim vermeye devam eden Uzan, ‘Türkiye’nin en gizli FETÖ’cüsü Ahmet Necdet Sezer’ dedi.

UZAN’DAN İDDİA

Yakın tarihlerde Türkiye’ye döneceğini her fırsatta belirten Uzan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla dikkat çekti.

Uzan yeni yaptığı paylaşımında, “Türkiye’nin en gizli FETÖ’cüsü Ahmet Necdet Sezer. Devamı gelecek…” ifadelerini kullandı.

 

BABACAN ve ŞENER’i DE SUÇLADI

Uzan, 1 Aralık 2019 tarihli paylaşımında da “Uzan Ailesi’ne kurulan kumpasın sorumlusu hırsızlar Ali Babacan-Abdüllatif Şener” diyerek dönemin bakanlarını suçlamıştı.

CEM UZAN’IN YENİDEN YARGILAMA ŞARTIYLA DÖNÜŞ PAZARLIĞI

Genç Parti hukuk müşaviri Metin Altmışkara, geçen hafta düzenlediği basın toplantısında Fransa’da yaşayan iş adamı ve Genç Parti’nin Eski Genel Başkanı Cem Uzan’ın, Türkiye’ye geri dönmesiyle ilgili hukuki süreci başlattıklarını söylemişti. Altmışkara,  “Uzan yargılamalarına katılan 4 dosyadaki 26 Hakimin 16’sı FETÖ’cüdür ve mahkum olmuşlardır. Meslekten ihraç edilmiş, ve FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibatı/iltisakı nedeniyle firardadırlar” dedi.

Altmışkara, şöyle devam etti:

“Bu durumda Cem Uzan’a karşı verilen onama kararları ve mahkumiyetleri yargılamanın yenilenmesi şartlarından olan görev suçunu oluşturmaktadır. Yapılan yargılamalar sonucunda iki kez takipsizlik kararı verilmesi, yargılama öncesi ve sırasında alınan raporların bazıları lehte, bazılarının aleyhte olması karşısında uzlaştırıcı, çelişkileri giderici raporlar alınmadan hüküm tesis edilmesi Ceza Mahkemesi Kanunu anlamında yargılanmanın yenilenmesi nedeni olarak yeni olay ve yeni deliller olarak müracaat sebebi yapılmıştır. Yargılamaya katılan hakimlerin görev suçu işlemeleri karşısında nesnel ve öznel tarafsızlıklarını yitirdiği kanaatindeyiz. Bu bağlamda yeniden yargılama başvuruları ilgili mahkemeye yapılmıştır. Genç Parti Başkanı Cem Uzan’ın Türkiye’ye dönüşü ile ilgili hukuki süreci başlatmış ve 27.11.2019 tarihinde Pamukova Sulh Ceza, Pamukova Asliye Ceza, İstanbul 7. Ağır Ceza ve İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemelerine yargılamaların yenilenmesi talepli müracaatlarda bulunulmuştur.”

Etiketler

10 Yorum

 1. Rasim Özkan,
  Ergenekon şerefli Türk ırkının tarihidir. A.N.Sezer gibi pkk lıları ve dhkp-c lileri affeden adamlara ‘şerefli’ diyenler Ergenekon’dan bahsedemez. Akp trolü veya Cem Uzan yalakası değilim, Türk ülkücüsüyüm, Atatürk’ün askeriyim. İftiralarınızı size aynen iade ediyorum. Siz kulağınızın üstüne yatmaya devam edin.

 2. ERGENEKON Bozkurt ve Zeynep?Eger Cem Uzan Fetöcü ariyorsa kendisini Türkiye’ye davet eden,Cumhur ittifakina ortak almayi planlayan Recep Tayyib Erdogan’a baksin.Ahmet Necdet Sezer serefli bir adamdir.Ona dil uzatmak en azindan hafiflik daha dogrusu Türk Ulusuna hakarettir.Ayrica Ergenekon Türklerin tarihidir onu kirletmek kimsenin haddi degildir hele de AKP trollarinin veya Cem Uzan’in köfte parasi ile mitinglerine gidenlerin hadleri degildir

 3. Sene 2003 Ahmet Necdet Sezer Çukurova ve Kepez Elektrik`in imtiyaz sözleşmelerinin iptaline ilişkin Bakanlar Kurulu kararnamesini onayladı..
  Bir Danıştay Üyesi var yakınen tanıyorum onuda Ahmet Necdet Sezer üye yaptı Danıştaya, hatta bu adamı nasıl üye yaptınız diye yazdım ona cevapsız kaldı

 4. Cem uzan aklınca birilerine mesaj veriyor, o birilerinin adamı olmaya hazır olduğunu beyan ediyor.
  A.Necdet SEZER’in fetulahçı olmadığının belgeli kanıtı, 2007 yılında A.Necdet SEZER’e imzalatamadıkları Türk Petrol Kanunu’dur.(https://www.tccb.gov.tr/basin-aciklamalari-ahmet-necdet-sezer/1720/7195/5574-sayili-kanun)
  Halk gezi olayları ile meşgul edilirken A.GÜL tarafından 2013 yılında imzalanıp yürürlüğe konabilmiştir.

 5. Birilerinin namuslu adam dediği, bu haberin editörünün sahiplendiği A.Necdet Sezer kimdir acaba? Pkk lıları dhkp-c lileri affedip dışarı çıkartan bir adamdır. Biz her şeyi biliyoruz, siz de biliyorsunuz da kulağınızın üstüne yatmayın. Kıstas vatanperverlikse A.N.Sezer değildir. Fetö’nün kumpas kurduğu, Fethullahçılara karşı herkes susarken gazetesinde ilk haberleri yapmış, Amerika’yı dolandırmış(halk tabiyle) Cem Uzan’ın dedikleri sizin niye bu kadar zorunuza gidiyor. A.N.Sezer fikren de zikren de bizden değildir. Toplum değerlerini hiçe sayan, ‘birilerinin’ adamıdır.

  Ergenekon’dan çıkanların adına,
  Ergenekon Bozkurt

 6. Batılı devletlerin kucağında yumuşaklaştırılmış, karıştırma görevini yapıyor ; anlaşıldı…

 7. Cem Uzan bunca hirsizliktan sonra hala utanmadan saga sola camur atiyor.Hani simdi ona okkali bir hakaret yazsam bana irkci derler.Ama nedemek istedigimi anlayan anlamistir.

 8. Hoşt!Sen senin gibilerle aşık at.Seyrediyoz çekirdek çitliyoz.Ama namuslu adama dilini uzatma kopar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı