Dünya

Cezaevi mahkumlarına toplu mezarlar kazdırıyorlar… İşte ABD’nin ölüm adası!

ABD’de koronavirüsten ölenler toplu mezarlara gömülüyor. Cezaevi mahkumlarına Hard adasına kazdırılan toplu mezarlara yoksul ve kimsesizlerin gömüleceği öğrenildi.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında merkez üssü haline gelen ABD’nin New York kentinden çekilen görüntüler tehlikeyi gözler önüne serdi.

New York’taki parklara defin planının ortaya çıkmasından sonra şimdi de Hart Island’ta toplu mezarları gösteren uzaydan ve dronla çekilmiş görüntüler ortaya çıktı.

Koronavirüs salgının dünya genelinde etkisini artırırken, ABD’nin New York kentinde kendini daha da sert şekilde gösteriyor.

Dün 24 saat içerisinde salgında 824 ölüm bildiren New York kentinde Hart Island’da cezaevindeki mahkumlardan yardım alınarak kazıldığı belirtilen toplu mezarları gösteren görüntüler yayınlandı. Görüntülerinde, New York’ta salgından vefat eden fakir ve kimsesizlerin yan yana gömüleceği yerler olduğu belirtilen mezarların, savaş durumunu andıran siperlerler görülüyor.

 

YENİ VUHAN: NEW YORK

ABD’deki salgının en sıcak noktası New York’ta koronavirüs vaka sayısı, İtalya’daki toplam vaka sayısını geçerek 149 bin 300’e ulaştı.

New York’ta virüs nedeniyle 7 bin 67 kişi yaşamını yitirdi.

ABD’deki salgının en çok görüldüğü ikinci eyalet olan New Jersey’de ise 51 bin 27 vaka tespit edildi, 1700 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı