Gündem

CHP, Ümit Kocasakal ve iki parti üyesini disipline sevk etti

Boykot kararına rağmen CNN Türk yayınına katılan CHP üyeleri Ümit Kocasakal, İrem Çiçek ve Mehmet Sevigen partiden kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi.

CHP, CNN Türk kanalına karşı boykot kararı almıştı.

Boykot kararının, CNN Türk’ün, halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkını ayaklar altına aldığı, iktidarın menfaatleri doğrultusunda yayınlar yaptığı gerekçesiyle alındığı duyurulmuştu.

Bu boykot kararını ilk delen CHP’li isim Ümit Kocasakal oldu. Kocasakal, CNN Türk’te Başak Şengül’ün sunduğu Akıl Çemberi adlı tartışma programına katıldı.

CHP üyesi İrem Çiçek de Ahmet Hakan’ın sunduğu “Tarafsız bölge” programına katılmıştı.

Bunun üzerine CHP harekete geçti. Edinilen bilgiye Ümit Kocasakal ve İrem Çiçek’in “Alınan yönerge kararına göre aykırı şekilde davranarak parti politikaları ile bağdaşmayan tutum ve davranışlarından” dolayı kesin ihraç talebiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

Eski CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen’in de “parti yetkililerinin bilgisi dışında çıktığı televizyon programında parti politikaları ve Kılıçdaroğlu aleyhinde parti disipline bağdaşmayan söylemleri” nedeni ile disipline sevk edildiği kaydedildi.

Etiketler

6 Yorum

  1. Gerçek Cumhuriyetçilere yer yok. Seçmen olarak da bir türlü tavır koyamıyoruz. Hep birşeyler değişecek diye bekliyoruz.. Zaten muhalefetin bir anlamı kalmadı.

  2. RASIM ypg yı pkk y fetonun adamlarnı karkolda TV DE savunmak ı desteklemek suc olmuyorda bu mu partı dısıplını ve ılkelrıne saygısızlık oluyor bosversene sen. bu bahane

  3. Zaten bu hdp ve geto sevici ychp .gercek chp lileri nasil atarizin pesinde.bilmiyorlar.merkezdem kopuyorlar.umit kabasakal chp kimligiylemi cikti

  4. allah cezanızı versın sızın tez gunlerde .ısınız bıttı sızın chp dıye bır partı yok o tabelayı da kaldırın olsun bıtsın bu is hıc olmazsa partının adı lekelnmez sızılerın yuzunden

  5. Bu davranis adi ne olursa olsun CHP yönetimine “sen kimsin”anlamini tasir.Yani parti yönetimi bir karar aliyor siz kafanizin keyfine bu karara karsi gelir gibi davraniyorsunuz.Buna encok sevinen Ahmet Hakan olmustur diyorum,ve bu parti kararini dinlemeyenleride kiniyorum.Yandaslara yandas olmak buna denir veyahutta düsmanimin düsmani benim dostumdur da denebilir.

  6. Elbette Halk partisini ele geçiren hainler tek gerçek halk partiliden korkularını gösterecekler,şaşırmadım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı