Siyaset Haberleri

CHP vekil gönderecek mi: Kılıçdaroğlu’ndan Deva ve Gelecek Partisi açıklaması

Kemal Kılıçdaroğlu, Deva Partisi ya da Gelecek Partisi için seçimlere girmemeleri yönünde karar çıkarsa geçmişte İyi Parti'ye yaptıkları gibi milletvekili transferi yapabileceklerinin mesajını verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tele 1’de Merdan Yanardağ ve Emre Kongar’ın sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, “Sorun aslında hepimizin ortak sorunu. Eğer bu ortak sorun çözülecekse şu veya bu şekilde danışmak, konuşmak, görüşmek lazım. Sorunları böyle bir ortamda daha rahat çözebiliriz. Kovid-19 sadece bizde değil, bütün dünyada var ama bütün ülkelerin parlamentoları açık, bizde kapalı, neden? Eğer bir iktidar ülkeyi yönetmekten acizse başka gündem maddeleri yaratmak zorunda kalabilir, iktidarın yaptığı gibi. Gündem ağır çözemiyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Adana’da CHP’li gencin tutuklanmasını gündeme getiren Kılıçdaroğlu, “Ben size rakamları vereyim. Adana’yı vereyim. Bizim Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı şimdi hapse atıldı. Erdoğan’ın talebi, isteği üzerine hapse atıldı. Bu ülkede onun tutuklanması için iddianame yazan savcı savcı değildir, onu hapse atan hakim de hakim değildir. Bu ikisine yargı mensubu diyemeyiz. Bunlar sadece bir makamdan talimat alıp, o makamın beklentilerine uygun karar verip, bir genci haksız yere hapse atanlardır. Burada olay normal bir tartışma bile olsa hapis yok ki burada. Hangi hukuka göre… Adana’da 195 personelimiz valiliğin ve kaymakamlığın emrinde çalışıyor. Türkiye genelinde CHP’li belediyelere ait 2 bin 554 personel, valilerin ve kaymakamların emrinde çalışıyor. Türkiye genelinde 720 aracı tahsis etmiş bizim belediyelerimiz.” dedi.

GELECEK PARTİ VE DEVA PARTİSİ’NE MİLLETVEKİLİ TRANSFERİ MESAJI

“Bütün siyasi partilerin Meclis’te temsil edilmesini isterim. Hatta yüzde 1 oy alan partinin Genel Başkanı Meclis’e girmeli. Partiler çoğunluğu demokrasi açısından da önemlidir. Bunun için gerekirse Türkiye milletvekilliği diye bir alan açılır seçimle gelenlerin dışında yüzde bir oy bile alsa Genel Başkanının Meclis’e girmesi güzel bir şey. Erdoğan, darbe hukukunun arkasına saklandığı için ve darbecilerin getirdiği yasaları ek yasalarla tahkim ettiği için yeni bir siyasi partinin parlamentoya girmesini istemiyor. İyi Parti için de kumpas kurdukları seçimlere girmemesi için alt yapı oluşturdular ama biz onu kırdık. Şimdi büyük bir ihtimalle Deva Partisi için ya da Gelecek Partisi için böyle bir kumpas kurulursa, biz demokrasiye kurulan kumpası bozmakla görevliyiz.”

VeryansinTv.com

Etiketler

5 Yorum

 1. Kılıçtaroğlu istikrarlı bir şekilde realist ve pragmatik politikalar izliyor, tıpkı başka bazı konularda olduğu gibi…
  Bu politika AKP’den oy koparacağı için muhalefete belli bir başarı getirecektir. Ama muhalefetin hâlâ pozitif bir siyaset üretemediğini ve yapılmak istenenin Erdoğan’dan kurtulma hareketi olduğunu göstermesi bakımından da esef vericidir.
  AKP’nin yeni kurulan partilerin seçime girmesini yasal düzenlemelerle engellemeye çalışması da ayrı bir problem… Tam bir iki ucu b.klu değnek…
  N’apcaz Kâmil n’apcaz… : D

 2. Gorende kararlari kendi veriyor sanacak…niye soru sorarlar ki buna, cevap cok uzaklarda, kararlar okyanuslarin ardinda coktan alindi bile..

 3. Çok acıklı çok yıkıcı ve rasyonel olmayan açıklamalar gör Türkiye ülke ne halde 😞 herkesin kuyruğu aynı yere bağlı ..

 4. hdpkk ya da yaptin kilicdaroglu senin ne mal oldugunu cok iyi biliyoruz. Boyun devrilsinde batirdigin chp nin altinda kal.

 5. yazarsak bunları onurlandırıyoruz. korler ıle sagırlar bırbırlerını agırlıyor ıste

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı