Siyaset Haberleri

CHP’de kurultay tarihi belli oldu

CHP'nin 37. Olağan Kurultayı 28-29 Mart'ta yapılacak.

CHP Parti Meclisi (PM), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun açılış konuşması sonrası basına kapalı devam eden PM’de, CHP’nin 37. Olağan Kurultayı’nın tarihi ele alındı.

Oylama sonucunda 37. Olağan Kurultay’ın 28-29 Mart’ta Ankara Spor Salonu’nda yapılmasının kararlaştırıldığı öğrenildi. Kurultayın ilk gününde genel başkanlık, ikinci gününde ise 60 kişilik PM üyelerinin seçiminin yapılacağı belirtildi.

PM toplantısında ayrıca “Parti İçi Eğitim Yönetmeliği” ile bazı bağışlanma talepleri de ele alındı.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin Genel Başkan adaylığı için delegelerle görüşme yaptığı yeterli desteği bulması durumunda aday olabileceği belirtiliyor. Ancak CHP’nin son yıllarda değişen delege yapısının tamamen Kılıçdaroğlu’nun kontrolüne girmesi ile Muharrem İnce’ye şans tanınmıyor.

Muharrem İnce canlı yayında açıkladı: Aday olacak mı?

Etiketler

2 Yorum

  1. Bu tarıh turk sıyası tarıhındekı donum noktasıdır. bu kurultaydan sonra chp bıldıgını chp den tamamnen cıkmıs olcak . altı ok ılkelerını terk edecegı kemalızmı sona erdırecek komplo sonrası ABD/AB tarafından dızayn edılen chp yenı yuzu ıle karsımızda olacak.vatan mıllete hayırlı olsun(!)
    ey vatanseverler ataturkculer kemalsıtler ulusalcılar sızce de artık altıok ılkelerıne sahıp cıkan bır yenı partı kurma zamanı gelmedı mı. ıs ısten gectıkten sonra dızımı dovmenın faydası olmaz.

  2. Bu kurultayda amaç pm ye atatürkçüler yani chp ‘nin gerçek sahiplerini yer aldırmak olmalı.kehrende olsa kilictaroglu desteklenmeli.cunku eğer aday çıkarılırsa birde kaybederse .kilictaroglunu etrafını hdp sevicile cevirmis

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı