GündemSiyaset Haberleri

CHP’deki ‘kahraman’ kavgasına İmamoğlu da karıştı

İmamoğlu'nun kampanya direktörü Necati Özkan'a çok sert tepki gösteren Canan Kaftancıoğlu, 'Kahramanın hikayesini yazıyorum diyerek kahramandan daha çok kendilerini kahramanlaştırmaya çalışan profesyoneller' demişti. Tartışmaya İmamoğlu da katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile İmamoğlu kampanyasının direktörü Necati Özkan arasında tartışmaya sebep olan kitap hakkında açıklama yaptı.

Kaftancıoğlu, Necati Özkan’ın kaleme aldığı “Kahramanın Yolculuğu: Yeni Nesil Siyasetin Zaferi” adlı kitaba çok sert tepki göstermişti. Kaftancıoğlu, Twitter hesabından paylatığı mesajda “Kahramanın hikayesini yazıyorum diyerek kahramandan daha çok kendilerini kahramanlaştırmaya çalışan profesyoneller bilsinler ki; yalan, yanlış ve eksik verilerle Genel merkez iradesinin, CHP örgütlerinin ve İstanbul ittifakının emeğine hiç kimse saygısızlık edemeyecektir!” ifadelerini kullandı.

Necati Özkan da Canan Kaftancıoğlu‘nun yaptığı eleştirilere dün yanıt verdi. Özkan, “Konu nedir nasıl gelişti bilmiyorum ama sayın il başkanı Canan hanımı severim, takdir ederim. Meselenin ne olduğunu bilmiyorum. İnşallah öğrenirim ortada bir yanlışlık varsa o yanlışlığın ne olduğunu daha iyi kavrarım” dedi.

İMAMOĞLU: BİR NOKTAYA KATILMIYORUM

Kitap hakkında bir açıklama yapan İmamoğlu, Özkan ile yıllardır beraber çalıştığını vurgulayarak söyledi:

“Kendisiyle organik bir tanışmamız var. Necati Bey’in profesyonel bir meslek yaşamı var. Benim de kendim olmak gibi bir huyum var. Onun da katkılarıyla önümüzdeki taşları temizlediği bize yol arkadaşlığı yaptığı bir süreç yaşıyoruz altı yıldır. 6 yıla sığdırdığımız en büyük başarı İstanbul seçimi.

Kendi gözüyle bu sürecin nasıl bir süreç olduğunu kampanya dilinin neyi etkilediğini Necati Bey’in bu bakışı çok değerli bir bölüm. Herkesin bir bakışı olacaktır. Ama kitabın şu noktasına bir şerh koyuyorum o da şu; Her ne kadar kendisi beni kahraman diye tanımlasa da ben kendimi kahraman diye tanımlamıyorum. Çünkü insan kendine kahraman dememeli, kahraman olmak büyük sorumluluk ister, zaman ister olgunluk ister. Ben sadece bir başlangıca imza atmış. Daha büyük bir imza atmak isteyen hizmet etmek isteyen bir belediye başkanıyım.”

Etiketler

2 Yorum

  1. anlaşılıyorki imamoglu kaftancıoglunun birlikte istanbulu yönetelim tavrından rahatsız,fazla karşmasını istemiyor,kendine fazla pay çıkarmasını benimsemiyor,2-6 yıldır fetocu danışmanla chp yi nasıl ele geçiririz hesabı yapıyormuş demek ki,ve solcu görüntü vererek kılıçtaroglunu kafalmışlar,3-bu imamoglu yetiştirilmiş,ve hdp ye yakın durark chp lileri hdp ye yakınlaştırmaya çalışıyor,bu zatla pike yapıyor,ve bu kurultayda hdp esevicilerin başarılı olması için buyuk guç,hdp seviciler buyuk yerlere gelebilir bu zat sayesinde,diyet borcunu böylelikle öder derin güçlere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı