Siyaset Haberleri

CHP’den FETÖ ihracı: Ama FETÖ’yü savunan değil eleştiren

'PYD terör örgütü değildir' diyen Erdal Aksünger'i affeden CHP yönetimi FETÖ'ye karşı dik duramadık diyen Yılmaz Ateş'i ihraç etti.

Eski CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, katıldığı canlı yayınında, partisinin FETÖ’ye karşı tavrını eleştirmişti.

Ateş, ‘MHP’yi ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nü tebrik ediyorum. Maalesef benim partim teslim oldu ama MHP ve Fenerbahçe o terör örgütüne (FETÖ) teslim olmadı. Eğer dik durabilseydik 15 Temmuz darbe girişimi de olmayacaktı” İfadelerini kullanmıştı.

Sözlerinin ardından disiplin kurulan sevkedilen Ateş’in ihracında parti yönetiminin il disiplin kuruluna baskısı etkili oldu. Ateş’le ilgili ilk oylamada ihraç kararı konusunda il disiplin kurulunda 4 ret 4 kabul oyu çıkarken yapılan ikinci oylamada karar 1 ret oyuna karşılık 7 kabul oyuyla alındı. Ateş ise henüz ihraç kararının kendisine tebliğ edilmediğini belirtirken hakkındaki kararın değişmesinde Genel Merkezin etkili olduğuna işaret etti. Ateş “Bir yerlerden baskı geldiği kesin. Disiplin kurulundaki arkadaşların kararını değiştirmelerinde birilerinin etken olduğu görülüyor” dedi.

CHP yönetimi, Parti Meclisi Üyesi Erdal Aksünger’in CNN Türk’te “PKK terör örgütüdür. PYD konusunda ilk günden diyorum görüşülmesi gerekiyordu. Terör örgütü değil benim gözümde” ifadelerini değerlendirmiş ve Erdal Aksünger’in disipline sevkine gerek olmadığına karar vermişti.

Erdal Aksünger CNN Türk’te katıldığı “Tarafsız Bölge” programında Türkiye’nin Suriye politikasına dair eleştiriler yöneltmiş bu sırada program katılımcısı Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek tarafından Erdal Aksünger’e ısrarla “PYD/YPG/PKK terör örgütü müdür? Siz ne diyorsunuz” soruları sorulmuştu. Önce kaçamak yanıtlar veren Erdal Aksünger, Perinçek’in ısrarlı soruları karşısında “PYD, terör örgütü değil benim gözümde” ifadelerini kullanmıştı.

YILMAZ ATEŞ’İN SAVUNMASI

Etiketler

2 Yorum

  1. pkk ile ypg iç içemi,birlikte dayanışma içinde mi içinde terörist başınıın resimleri var mı onlaarda var,nasıl oluyor terör örgütü olmuyor,ychp malesef kuşatımış,bu kurultyda çivisi çıkacak,bu krultay kılıçtaroglunu etkisizleştirme birdahaki göturme olacak kılıçtaroglu farkında degil,kılıçtaroglu çarşaf liste olabilir demesine ragmen hdp ci kanat oguz kagan salıcı nın başı çektigi, il başkanlarına çarşafta yok blokta yeni bir sistem gönderiyor anlayın tezgahı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı