Gündem

CHP’li belediye başkanına kayınpederinden ‘metres tuttu’ suçlaması

CHP’li Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül ile ilgili kayınpederi Hüseyin Işık'tan dikkat çeken açıklamalar geldi. Işık, damadı Gül'ün eşini aldattığını ve 'metres' tuttuğunu iddia etti.

MİT TIR’ları ile ilgili haberin ardından o dönem Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile birlikte tutuklanan ve sonra serbest bırakılan Erdem Gül, geçtiğimiz yerel seçimlerde CHP’den Adalar Belediye Başkanı adayı olmuştu. Erdem Gül’ün CHP ve Adalar ile alakasız bir kişi olmasına rağmen seçimleri kazanmıştı. Adalar’da fayton krizi konuşulurken Belediye Başkanı olan Erdem Gül hakkında kayınpederi ilginç suçlamalarda bulundu.

Kayınpeder Hüseyin Işık, sosyal medya hesabı Facebook üzerinden damadı Gül ile ilgili gündeme bomba gibi düşen bir yazı paylaştı. Yazı kısa süre sonra silindi.

İşte o yazı:

Işık yazısında, Gül’ün eşini aldattığını, ‘metres’ tuttuğunu, eşinden boşanma aşamasında olduğunu ileri sürdü. Işık şunları yazdı: “Ada halkına özür borcum: Belediye seçimlerinde damadım olan Erdem Gül’e destek istememden dolayı. Derler ya, vefasız, ahlaksız insan ya para ya da mevki sahibi olunca sekreteri veya dışardan metres bulur eşi, çocuklarını bile unutur, boşanma istermiş. Belediye görevlerini başarmış sıra metresle gönül eğlendirmeye gelmiş. İşte başkanınızın yaptığı bu… Bir de boşanınca çocukların masrafını karşılayacağım diyor. Çocuklar özel okulda aylık 15-20 bin lira masrafları var. Aldığın 9-10 bin tl aylık içkilerinize mi, metresine mi, tuttuğun evin ve adadaki evin kendinizin giderlerini mi karşılayacaksın acaba? Yoksa ada gazetesinde yazıldığı gibi önce 15 milyona yapılmak istenen sonra adalıların itirazı üzerine 2 milyona indirilen kirama ihalesinde görüldüğü gibi mi karşılayacak acaba…”

EŞİ TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

24 Aralık’ta meydana gelen Elazığ depreminin ardından Erdem Gül, şahsi Twitter hesabından “Deprem de acı bir şekilde gösterdi ki bu ülkenin insanlarına kötülük değil; İyilik, şeffaf ve denetlenebilir, dayanışmacı bir yönetim gerekli. Depremin enkazını kaldıralım. Ama muhakkak kötülüğün enkazını kaldıralım.” paylaşımı yapmıştı.

Aslı Gül, eşi Erdem Gül’ün bu paylaşımını alıntılayarak zehir zemberek suçlamalar yaptı. Aslı Gül, Erdem Gül’e, “Önce kendi yarattığın kötülüğün ve depremin enkazını kaldır! İyilik, şeffaflık ve dayanışmacı vasıflarının keşke çok azını taşısaydın.” cevabını verdi.

Etiketler

Bir Yorum

  1. Lan damat buyur höykür,kayınpeder tumturaklı oturtmuş.Hadi şimdi bize ders ver.Dimokraasi de,insan hakları de filan.Olmadı CİAcı köpekler sürüsünü topla toplantı yap.Mesela de ki toplantı konumuz haydar nasıl kurtulur?Düt!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı