Gündem

CHP’li belediye başkanının mazbatası iptal edildi

Adana'nın Ceyhan Belediye Başkanı CHP'li Kadir Aydar'ın mazbatası, sabıka kaydı bulunduğu gerekçesiyle Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından iptal edildi.

Yüksek Seçim Kurulu’nca 31 Mart yerel seçiminde CHP’den Ceyhan Belediye Başkanlığı’na seçilen Kadir Aydar’ın 2 ayrı suçtan kesinleşmiş 20 ay hapis cezası bulunması nedeniyle seçilme yeterliliğini taşımadığına hükmedildi.

Aydar’ın mazbatası, YSK tarafından iptal edildi. Kadir Aydar’ın yerine gelecek isim, Ceyhan Belediye Meclisi’nde yapılacak seçimle belirlenecek.

AYDAR’DAN AÇIKLAMA

Ceyhan Adliye Binasına gelen Kadir Aydar çıkışta yaptığı basın açıklamasında, “Hukuksuz bir kararla mazbatam iptal edildi. Başım dik, alnım ak. Ben bu kararı vatandaşların vicdanına bırakıyorum. Bizim makamımızın bir önemi yok. Millet İttifakı’nın 19 meclis üyesi ile ekibimle yine yolumuza devam edeceğiz. Beni Ceyhan halkı seçti. Mazbata onların olsun. Söz verdiğimiz ne varsa partili, partisiz gözetmeden yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Aydar’a, CHP Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, Burhanettin Bulut ve Müzeyyen Şevkin’de eşlik etti.

 

Etiketler

Bir Yorum

  1. Restorasyonu olmayan 16 Aralık 1773 Devrimi, yıkıcılığı, “Yaratıcı Yıkıcılık (ing. Creative Destruction)” diye kutsamıştır. Yıkıcılıkta, CHP’nin kemâl derecesine, ne Aybar&Boran’ın TiP’i çıkabilmiştir, ne de bugünkü HDP. Bütün liberalleri bu partiye (CHP’ye) dâvet ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı