GündemSiyaset Haberleri

Türker Ertürk, CHP’lilere bu çağrıyı yaptı: Babacan ve Davutoğlu’na vurmayın

Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nu CHP'lilere ısıtma görevi üstlenen CHP'li Türker Ertürk, 'İktidarı bırakıp bu insanlara saldırıyorsanız bilinçli veya bilinçsiz olarak iktidara destek vermiş olursunuz' dedi.

CHP’li Türker Ertürk Halk Tv’de, CHP seçmenine, “Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’na vurmayın” çağrısı yaptı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun partisine milletvekili verebileceklerini duyurması Ankara gündemini hareketlendirmişti. Bir süredir de CHP’de partilileri “yeni partilere ısıtma” faaliyetlerine hız verilmişti.

Hatta, Ahmet Davutoğlu’nun geçen hafta katıldığı Akit Tv programındaki “Hayatım CHP zihniyetiyle mücadele etmekle geçti” sözünü bile düzeltme çabası CHP’nin yayın organlarına kalmıştı.

CHP üyesi emekli amairal Türker Ertürk dün Halk Tv’de katıldığı bir programda yine Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’na karşı mücadele edilmeme çağrısı yaptı. Sosyal medya hesabında da açıklamalar yapan Ertürk, “Babacan ve Davutoğlu’nun bugüne gelmemizde suçları büyük. Desteklememek mecburiyetinde değiliz. Ama ülkemiz felakete giderken iktidarı bırakıp bu insanlara saldırıyorsanız bilinçli veya bilinçsiz olarak iktidara destek vermiş olursunuz! Mücadeleler duyguyla değil akılla kazanılır” ifadelerini kullandı.


Aynı mesajında Halk Tv katıldığı bir programı da paylaşan Ertürk, o programda “Armudun sapı, üzümün çöpü demeye hakkımız yok” diyerek CHP’lilere “Babacan ve Davutoğlu’na vurmayın” çağrısı yaptı. İşte o açıklamalar…

Etiketler

4 Yorum

 1. Asıl felaket senin yaladiklarinla kurulan ychdpkk feto akp artıkları NATO milliyetçisi atlantikcilerin iktidarında gelir ancak.

 2. Beni bir gunahkar kul ettirdiniz
  Kendinize kole kul ettirdiniz
  Gece gunduz bana ah cektirdiniz
  Beni yerden yere vurup durmayin..

  Şair burada tecahuli arif sanatini kullanarak Chp yonetimine seslenirken, bir yandan halkimiza mesaj veriyor..

 3. Bu serefsizlerin yüzünden kurunun yaninda yaslarda yaniyor…. insani kahredende bu…. fötemetre böylesi adamlarin pan zehiri…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı