Gündem

Coca Cola’nın CEO’su ile Gülen özel odada! Bu ifade ortalığı karıştıracak…

Bir FETÖ sanığı verdiği ifadesinde, Coca Cola CEO’su ve dünyanın en güçlü 10 ismi arasında gösterilen Muhtar Kent’in, Fetullah Gülen ile çok özel bir görüşme yaptığını, bu görüşmenin olağan görüşmelerden çok farklı olarak 4-4,5 saat sürdüğünü söyledi.

ERDEM ATAY / Veryansın Tv

Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında hazırlanan FETÖ’nün mahrem imam yapılanmasına ilişkin iddianamede çok çarpıcı bir ifade yer aldı.

L.T. adındaki bir FETÖ sanığının ifadelerinin yer aldığı iddianamede L.T., kendi mahrem imamıyla ilgili ayrıntılı bilgiler paylaştı. Bu ayrıntılar arasında yer alan bir bilgi ise oldukça dikkat çekici.

MAHREM İMAMLA GÖRÜŞME

Eski Deniz subayı olan L.T. ifadesinde, L. A. adında bir subayla TCG Ege gemisinde tanıştığını, ilişkileri geliştikten sonra L.A’nın kendisini sivil biriyle tanıştırmak istediğini söylediğini ve kendisinin de bu teklifi kabul ettiğini söyledi. L.T., L.A. tarafından tanıştırılan kişinin adının Erdem olduğunu daha sonra bu kişinin evine çok zamanlar gittiklerini ve sohbet ettiklerini anlattı.

Erdem adlı mahrem imamın kendisine Fetullah Gülen kitaplarını verdiğini ve okumasını istediğini söyleyen L.T., 17-25 Aralık 2013 operasyonlarından önce veya sonraki tarihlerin birinde mahrem imamla yaptığı görüşmeyi aktardı.

İddianamede yer alan ifadesine L.T., dünyanın en güçlü 10 ismi arasında gösterilen Muhtar Kent ile Fetullah Gülen’in görüştüğünü buna kendisine Erdem’in söylediğini aktardı.

Kent’in Gülen ile yaklaşık 4-4 buçuk saat kadar görüştüğünü aktaran L.T., görüşmenin Gülen’in özel odasında gerçekleştiğini söyledi. L.T., mahrem imamın bu bilgiyi unutmasını bunun mahrem bir bilgi olduğunu aktardığını belirtti.

L.T.’nin çok konuşulacak ifadesinde şu sözler yer aldı:

MUHTAR KENT İLE FETULLAH GÜLEN ÖZEL ODADA…

“Erdem isimli şahısla görüşmelerimiz, yine ifademin akışı içerisinde belirttiğim gibi normal şekilde geçerken bir gün Erdem Pensilvanya’ya gitmiş ve dönmüş olan sözde bir abinin notlarını aktarıyordu. Bu notların içerisinde şahsın Pensilvanya ziyareti içerisinde almış olduğu notaların arasında şu bilgiyi bana aktardı. O zamanlar Coca Cola CEO’su olarak atanmış olan Muhtar Kent’in sözde abinin ziyareti esnasında Fetullah Gülen’i ziyarete geldiğini, bu ziyaretin diğer ziyaretlerden farklı olarak 4-4,5 saat kadar Fetullah Gülen’in özel odasında gerçekleştirildiğini, görüşmeye kimsenin alınmadığını hatta hocanın hiç aksatmadığı cemaatle kılınan vakit namazına dahi gelmediğini bu notaların arasından okumuştu.”

FETÖ İMAMI: BU BİLGİ MAHREM, AÇIKLAMA

FETÖ sanığı L.T. şöyle devam etti:

“Daha sonra Erdem kısa bir görüşme ayarlayarak bana geçen gün okuduğu yukarıdaki notun mahrem bir not olduğunu, açıklamaması gerektiğini, yanlışlıkla bana ilettiğini söyleyerek bu konunun unutulmasını söyledi. Bu kapsamda bu bilginin devletimizin bilgisi dâhilinde olmasının önem arz ettiğini düşünmekteyim.”

CLINTON’IN LİSTESİNDEYDİ! MUHTAR KENT KİMDİR?

Muhtar Kent 1953 yılında New York’ta dünyaya geldi. Babası Necdet Kent dönemin Türkiye Başkonsolusuydu. 1 Temmuz 2008’de Coca Cola’nın CEO’su görevine atandı, 23 Nisan 2009’da da Coca Cola’nın Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. Kent, 24 Nisan 2019 tarihinde de görevi devretti.

ABD’de Demokrat Parti’nin başkan adayı Hillary Clinton’ın, Coca Cola’nın CEO’su Muhtar Kent’i Başkan Yardımcılığı için değerlendirdiği ortaya çıkmıştı. Wikileaks, Clinton’ın kampanya direktörü John Podesta’nın potansiyel başkan yardımcısı adaylarına yönelik e-postalarını yayınlamış, 17 Mart tarihli e-postadaki 39 kişilik listede Muhtar Kent de yer almıştı.

Muhtar Kent’in ismi Türkiye’de de geçmişti. Geçen sene yapılan seçimlerde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yerel seçimlerde İstanbul adayı olarak Coca-Cola’nın eski CEO’su Muhtar Kent’i düşündüğü de iddialar arasındaydı.

Etiketler

5 Yorum

  1. Sevgili Viktor kardes. Aslinda soylemeye calistigim konu sudur. Bati’nin ‘Blue Chip’ denen ilk otuz sirketi’nin basi (ornegin Walt Disney, Goldman Sacs, Coca Cola, CNN gibi), musevi asillidir. Enteresan bir tesaduf diyebilirsiniz. Yada adamlar cok zeki ve caliskanda diyebilirsiniz. Ancak bu batidaki oligarsik yapinin bir gercegidir ve Turk liberal kamuoyunda bundan pek bahsetmez yada farkli boyutlarda sunulur. Mesela kendisine basinin amiral gemisi diyen bazi neoliberal medya kuruluslari, Muhtar Kent gibileri Turkiye’nin gururu, Ataturkcu, basarili Turk filan diye surekli pompalarlar. Bu bir riyakarliktir. Benim soylemek istedigim, islerin perde arkasinin boyle olmadigidir. Muhtar Kent gibi Turklerin baglilik onceligi ne yazik ki Turkiye degildir. Onlardan beklenenin aksine davranirlarsa zaten o pozisyonlarda bir dakika dahi kalamazlar. Yani kisisel karakter ile ilgisi yok, daha ziyade hizmet edilen odak noktalari ile ilgili bir durum. Mesela Coca Cola sirketi basinda cikan haberlere gore Israil ile yakin finansal iliskileri ve para transferleri, bazi insan haklari kuruluslarinin yada filistin haklari orgutlerinin Coca Cola’yi boykot etmeleri cagrilarina neden olmustur. Sadakat pusulasi belli olan bu sirketin basindaki Kent gibi bir “Turk” den her nedense gecenlerde kongreden gecen sozde Ermeni soykirimi icin bir soz dahi cikmaz, yada mesela Suriyedeki Turkiye’nin son derece hakli “baris pinari” harekati icin bir destek mesaji dahi duyamazsiniz. Sadece bunu belirtmek istemistim.

  2. Metin kardeşim doğru söylüyorsun da, böyle birşey beklemek saflık olurdu. Sadece 2015’de Cola’dan aldığı bir yıllık para 25 milyon dolar. Kaldı ki karakteri o olsaydı o zamanda dünya devi şirkete CEO olamazdı.

  3. Evet yahudi donmesi bir aileden geldigi ve ailesinin ikinci dunya savasinda yahudileri kurtardigi vesaire bilinir. Ama bunlar Turk insani icin ne yapmistir? O muhtesem servetleri ile Turkiye’de fakire, fukaraya hizmet eden tek bir vakif kurmuslarmidir? Amerika’da bukadar guclu ve etkili olmalarina ragmen, sozde Ermeni soykirim tasarisi ABD kongresinden gecerken, parmaklarini kipirdatmislarmidir? Sorulmasi gereken sorular bunlardir.

  4. Necdet Kent ile ilgili bir başka bilgi Wikipedia’da geçiyor, diyor ki;
    “Türk Diplomat, 2. dünya savaşı sırasında Fransa’da ateşe iken, yahudilerin hayatını kurtarmak için hayatını riske atmıştır. Düzinelerce yahudiye Türk vatandaşlık dokümanları sağlamıştır.”
    Hani olur da insanlar algılayamaz ise “kimin eli kimin cebinde” diye, şaşırılacak bir durum yok bilesiniz….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı