Gündem

Çok ilginç atama… Bank Asya’dan Merkez Bankası’na!

Merkez Bankası'nda görevden alınan İnsan Kaynakları Genel Müdürü Sinan Binbir'in yerine atanan Dr. Doğan Başar'ın 'Bank Asya Kariyer Planlama ve İşe Alım Uzmanı' olduğu öğrenildi.

Veryansın Tv

Merkez Bankası İnsan Kaynakları Genel Müdürü Sinan Binbir 2015 yılında Türk Telekom’dan ayrılarak Merkez Bankası’na transfer olmuştu. Binbir’in görevinden alındığı bir kaç gün önce kamuoyuna yansımıştı. Binbir’den boşalan yere ise ilginç bir ismin atandığı öğrenildi.

Daha önce “Bank Asya Kariyer Planlama ve İşe Alım Uzmanı” olan Dr. Doğan Başar Merkez Bankası’nda görevlendirildi.

Üniversiteleri gezip FETÖ bağlantılı Bank Asya’nın üniversite öğrencilerine sunduğu kariyer fırsatlarını anlatan Başar’ın “etkili CV hazırlama yöntemleri” ve “öğrencilerin iş başvurusu ve mülakat süreçlerinin verimliliği” konusunda da konferanslar verdiği öğrenildi.

Başar’ın 2010’da katıldığı bir konferansa ait bilgiler hâlâ Yalova Üniversitesi’nin resmi internet sitesinde yer alıyor.

Sitedeki duyuruda şöyle deniliyor:

“Yalova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü tarafından düzenlenen İşletme Bölümü Gelişim Seminerleri Serisi 2010’un dördüncüsü olan “İşletmecilikte Kariyer Planlama-Mülakat ve CV Hazırlama Teknikleri” konulu seminer Yalova Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Bank Asya Kariyer Planlama ve İşe Alım Uzmanı Doğan Başar’ın konuşmacı olarak katıldığı seminere İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Doğan Başar’ın Bank Asya’nın üniversite öğrencilerine sunduğu kariyer fırsatlarını da aktardığı sunumunda odak noktası; etkili CV hazırlama yöntemleri ve öğrencilerin iş başvurusu ve mülakat süreçlerinin verimliliği oldu. Özellikle Başar’ın işe alım sürecinin en önemli safhası olan mülakat sürecini, bir öğrencimiz ile birlikte gerçekleştirdiği görüşmeyle, uygulamalı olarak aktarması ve bu konuda henüz yeterli tecrübeye sahip olmayan öğrencilerimiz için yol gösterici oldu….”

 

Etiketler

4 Yorum

  1. Bank Asya’dan Merkez Bankasina bize gösteriyor ki AKP Fetö ile mücadele etmiyor ediyormus gibi gösteriyor.Bank Asyada caycilik yapanlar tutuklandi Fetöcü diye,Bank Asya’ya ev sahibi dedi diye kirasini yatiranlar tutuklandi ama Bank Asyadan kredi alarak villa yaptiranlar televizyon ekranlarinda CHP’ye saldiriyor,Atatürke hakaret ediyorlar.Hani Fetö ile mücadele?

  2. Ya nereden atanacaktı? IMF’den veya (Kemal Derviş gibi) Dünya Bankası’ndan mı? IMF, Adolf HiTLER’in bilahare «Alman Mûcizesi’nin ulu mîmârı» diye anılacak olan mâliye bakanı Ludwig Erhard ekolünden başbakan ve maliye bakanlarının kâbusudur. Eğer sana da ters geliyorsa, sende de var demektir bir Erhardcılık bir Hitlercilik..

  3. Feto nun içinde yer alan vetoyu çökertecek bilgiler vermeli.vermiyorsa takiyecidir.islamin yüzkarası hırsız tezgahcilar dayir bilgi vermiyorsa .bir yere getirmek.yarin küçük bir tekerlemede cermeyi takarlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı