Gündem

Çölaşan: Gizli yapılan Milli Piyango çekilişi neden açıklanmadı?

Sözcü gazetesi yazarı Emin Çölaşan, Millî Piyango İdaresi'nin biletleri bayilerde satılmayan 'gizli' otomobil çekilişinde kazanan numaraların neden ilan edilmediğini sordu.

Çölaşan, “Ortada başka bir örnek daha var. Millî Piyango İdaresi durup dururken bir otomobil piyangosu düzenledi. Biletleri bayilerde satılmayan bir çekiliş… Korona salgını nedeniyle ek gelir elde edeceklermiş! İkramiyesi iki adet sıfır kilometre son model BMW araç. Başka bir ikramiye yok. Çekiliş geçtiğimiz 26 Mayıs günü yapılmış ve iki talihli şahıs bu otomobilleri kazanmış. Kazanan numaralar ilan edilmedi, kimselere duyurulmadı. Yine burada birkaç kez sordum; Çekiliş niçin gizli tutuldu? Kaç bilet satıldı? İdare bu işten kâr mı elde etti, zarara mı uğradı? Verilen, açıklanan herhangi bir yanıt yok.” ifadesini kullandı.

Çölaşan, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınından etkilenenlere destek için başlattığı “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasında toplanan paraların akıbetini bugünkü köşesinde yeniden sordu.

Çölaşan, “Şimdi bir kez daha gelelim konumuza… Bu kampanya için sorulan çok önemli sorular vardı ama bunlardan birine bile yanıt verilemedi: Bağış kampanyasına kaç kişi katıldı? En önemli soru: Bu toplanan paralar nerelere gitti, kimlere verildi? Şimdi kafalarda ciddi kuşkular dolanıyor: Biliyorsunuz, karşımızda dev gibi duran ve çok büyük rakamlara ulaşan bütçe açıkları var. Salgın nedeniyle toplanan paracıklar sakın bütçe açığına bir çare olsun diye kullanılmış olmasın!” düşüncesini dile getirdi.

Çölaşan, “Soruyorsunuz yanıt veremiyorlar… Çünkü bu memleketi babalarının çiftliği olarak görüyor ve öyle yönetiyorlar. İşte size korona salgını nedeniyle yaşanan biz bize yeteriz kampanyası ve bir Milli Piyango çekilişinin hazin öyküsü. Her ikisi için de sorular yanıtsız… Biz artık sormaktan utanıyoruz, onlar böyle sessiz kalmaktan utanmıyor. Paralar inşallah yerine gitmiştir! Gitse de gitmese de güle güle harcasınlar, amin!” görüşünü savundu.

Etiketler

3 Yorum

  1. millet hala milli piyango , süper loto,sayısal loto vs para kazanacağını mı sanıyor eski çamlar bardak oldu YÜCE ALLAH kimsenin ahını kimsede bırakmaz

  2. Yılbaşında büyük ikramiye çıkan çeyrek biletin 3 ü satılmış biri ne tesadüf satılmamış 20 milyon lira ne oldu acaba .Biletin 3 ü nü satıyorsun birini neden satmıyorsun .Satılmamıs bilete isabet eden 20 milyon için bir çekiliş daha neden yapmıyorsun.O zaman satılan biletin çeyrek bedelini iade etmen gerekir.Her şeyin içine ettiler

  3. İlkokul seviyesinde bir zavallı bu kişi. Bunu ciddiye alan aklı başında kimse olduğunu sanmıyorum. Siz de almayın!
    Bu kişinin yıllar yılı Türkiye’de köşe yazması 80 milyonun utancıdır. Bu kişiye Kemalist denmesi utançtır, züldür. Atamıza hakarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı