GündemVideo

Cübbeli Ahmet: Rüya gördüm askeri darbe var

Darbe söylentilerine Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü de katıldı. Cübbeli Ahmet, '6-7 ay önce bir kaç rüya gördüm. Bu rüyalara göre darbe tehlikesi var. Askeri bir darbe' ifadelerini kullandı.

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Hadi Özışık’ın Youtube kanalında sorularını yanıtladı. “Darbe tehlikesi var” diyen Cübbeli Ahmet, “Ben rüyalar gördüm. 3-4 rüyam var, 4-5 senelik bir süreç” ifadesini kullandı. Daha önce gördüğü bir rüyadan 7 ay sonra 15 Temmuz olduğunu öne süren Cübbeli, şu ifadeleri kullandı:

‘FETÖ DESTEKÇİLERİ DEĞİL’

“Ben yine darbe tehlikesi görüyorum. FETÖ ve destekçilerinden görmüyorum. Yalnız şu var yani Canan Kaftancıoğlu, zaten DHKP-C kafasıyla PKK kafasıyla devlete seri katil diyen bir kafa. Darbe olsa ona mı yarayacak sanki? Darbe olsa ona da yaramayacak. Darbe olsa ona tam zarar olacak.

FETÖ’nün darbe yapacak gücü yok öyle görmedik. Darbe tehlikesi var ama yakında demiyorum. Darbe tehlikesi önümüzde mevcut. Ekonomik kiriz mi bahane edilir? İşte o zaman silahlanma konusunda yine uyardım. Selefi derneklerin silahlanması sonra Şialar’ın silahlanması. Suriye’de bunlar mevcut.

‘BU ASKERİ BİR DARBE’

Ben bu rüyayı yakın görmedim. Yakın derken var 6-7 ay. Bir kaç rüya gördüm 15 Temmuz’dan sonra. Bu rüyalara göre darbe tehlikesi var. Askeri bir darbe. Ben durduruldum, indirildim kimlik soruldu. Sokağa çıkma yasağı var. Bu şekilde gördüm için Allah muhafaza buyursun.”

DAHA ÖNCE DE GÜLEN’İ ‘GÖRMÜŞTÜ’

Cübbeli Ahmet, 2012 yılında Radikal gazetesine yaptığı açıklamalarda, Metris Cezaevi’nde yatarken (*) Fetullah Gülen’i rüyasında gördüğünü anlatmıştı. Cübbeli “Kendisini çok iyi gördüm. Bana dua ediyordu. Üzüldüğünü söylüyordu” ifadelerini kullanmıştı.

Cüppeli Ahmet aynı röportajda, Fethullah Gülen’le ilgili şu görüşleri paylaşmıştı: “Fethullah Hoca grubu nezih bir cemaat. Hocaefendi’ye saygı duyarım. Mahmut Efendi de kendisini sever, sayar, laf söyletmez. Bunun şahidiyim. Hocaefendi’nin kanunsuz işlere razı olacağını düşünemem. Bu işi onlara konduramam. Belli ki birileri bizi birbirimize düşürmek istedi. Biz bu oyuna gelmedik. Ben ‘Cemaat bana komplo kurdu’ demedim.”

(*) Cübbeli, Karagümrük Çetesi’ne yapılan operasyondan sonra ‘fuhuş’ iddiasıyla tutuklanmıştı.

Etiketler

4 Yorum

  1. Bende supelendim nagian alçı cem küçük besim tibuk e destek çıkınca sanki bu şeyler bekleniyor algisi olustu bende .besim tibuk ün erdoğan la dalga gecmesi

  2. İste yuce Rabbim islamin kitabi kur’an-i kerimde bu yuzden ruhban sinifini reddetti, lanetledi, katima gelemezler dedi..

  3. Bir sen eksiktin. Kare tamamlandi..Okeye donebiliriz artik…Milletin zamanini bosa harcatmak diye bir ceza yasasi acilen cikartilmali…Boyle iki ileri bes geriyle yurumez bu is…

  4. Al birini vur ötekine tencere kapak .Geldikleri gibi gidecekler.Sultan süleymana kalmamış saltanat.Yolcudur abbas bağlasan durmaz.Darbeyi işsizler 1500 lira maaş alan emekli eyt liler batan esnaf hacizli çifçi hayvancı yapar yapsa yapsa.Haramilerden başka herkesi saydık be.Soytarının üstü açık kalmış yatarken allah müstehakını versin hocasına kavuşsun tez zamanda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı