Gündem

Cumhurbaşkanlığı’ndan İdlib açıklaması

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İdlib'den gelen şehit haberlerinin ardından yaptığı açıklamada 'Kahraman askerlerimizin kanı yerde bırakılmayacak' dedi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay 'Bu alçakça saldırının bedelini ağır ödeyeceklerdir' derken, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da 'uluslarası topluma somut adımlar atılması' çağrısında bulundu.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İdlib’den gelen şehit haberlerinin ardından yaptığı açıklamada ‘Kahraman askerlerimizin kanı yerde bırakılmayacak’ dedi.

İşte Fahrettin Altun’un açıklamaları:

İşte Namlusunu, askerlerimize doğrultan gayrı meşru rejime misliyle mukabele edilmesi kararlaştırılmıştır.

Hava ve kara ateş destek unsurlarımızla rejimin bilinen tüm hedefleri ateş altına alınmıştır, alınmaya devam etmektedir.

Geçmişte Ruanda’da, Bosna Hersek’te yaşananların bugün İdlib’de tekrarlanmasına seyirci kalınamaz, kalınmayacaktır.

Astana Süreci tarafları başta olmak üzere tüm uluslararası toplumu üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeye çağırıyoruz.

OKTAY: BEDELİNİ AĞIR ÖDEYECEKLER

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da İdlib’deki saldırıya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, “Tarihe savaş suçlusu olarak geçecek olan terör devletinin başı Esed ve rejim unsurları bu alçakça saldırının bedelini ağır ödeyeceklerdir. Ülkemizin sınır güvenliğini sağlamak üzere İdlib’de bulunan askerlerimize düzenlenen alçakça saldırıda şehit olan Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Başımız sağ olsun” ifadelerini kullandı.

KALIN: SOMUT ADIMLAR ATILMALI

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “İdlib’de yaşanan kriz tüm sınırları aşmıştır. Bu nedenle uluslararası toplum artık İdlib ve Suriye’de yaşanan insani krize dur demeli ve somut adımlar atmalıdır.” ifadesini kullandı.

Türk askerine yapılan hain saldırıya bu gece yarısından sabaha kadar en sert şekilde mukabele edildiğini belirten Kalın, hem İdlib hem de Suriye’nin farklı bölgelerinde 200’ü aşkın Suriye ordusuna ait hedefinin havadan ve karadan vurulduğunu bildirdi.

Kalın, şunları kaydetti:

“Şehitlerimizin kanının yerde kalmayacağından milletimizin şüphesi olmasın. Ordumuz eli kanlı Esed rejiminden mutlaka hesap soracaktır. İdlib’de yaşanan kriz tüm sınırları aşmıştır. Bu nedenle uluslararası toplum artık İdlib ve Suriye’de yaşanan insani krize dur demeli ve somut adımlar atmalıdır.”

Etiketler

Bir Yorum

  1. Ulan dümbelekler nasılsa çocuklarınızın bir eli yağda bir eli balda o kolej senin bu yurtdışı üniversitesi benim yaşıyorsunuz.Allah sizi bildiği gibi yapsın utanmaz haysiyetsizler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı