Siyaset Haberleri

Davutoğlu’ndan Bahçeli’ye olay yanıt: İmralı’dan mektup alındığında…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'Serok Ahmet' çıkışına yanıt veren Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 'PKK'ya özlem, 23 Haziran seçimleri öncesi İmralı'dan gelen mektuba sessiz kalınarak gösterildi.' diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, önceki gün “Serok Ahmet’in PKK özlemi, Babacan’ın HDP sevdası, Kılıçdaroğlu’nun bölücülük merakı siyasette üçüncü bir blok arayışı değil düpedüz vatana ihanettir” sözleriyle Ahmet Davutoğlu’na yüklenmişti.

Davutoğlu, “PKK’ya özlem, 23 Haziran seçimleri öncesi İmralı’dan gelen mektuba sessiz kalınarak gösterildi” diye yanıt verdi.

Davutoğlu, “Elinde bir belge varsa sunsun, ben her yerde hesap vermeye hazırım.” sözleriyle meydan okudu.

Davutoğlu’nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Bu ülkeye hizmetten başka gayri hiçbir şey gözetmemiş bir vatandaş olarak vatan haini olarak bana hitap edilmesini kabul etmem mümkün değildir. Artık ihanet kelimeleri yerine birbirimize saygıyla eleştir yönelttiğimiz bir üslup gelmeli. Bakın kim ihanet kelimesini saygısızca kullanmışsa o kelime kendine geri dönmüştür. Kimse yerli yersiz böyle suçlamalarda bulunmamalıdır. Elinde belgeleri varsa hukuki mercilere vermeli.

‘İMRALIDAN MEKTUP ALINDIĞINDA SUSTU’

PKK’ya özlem diye örtülü bir itham var. Burada durmak lazım. PKK’ya karşı en kapsamlı talimatı veren başbakan benimdir. Ben o talimatı verdikten sonra her cumayı bazen Silopi’de bazen Van’da bazen Yüksekova’da oradaki askerlerimizle polislerimizle Kürt vatandaşlarımızla omuz omuza verdik.

Bugün PKK’ya özlem diye bir itham varsa bu özlem 23 Haziran’dan öncesinde İmralı’dan mektup alındığında susulduğu zaman, Osman Öcalan devletin televizyonuna çıkarıldığı zaman o özlemi duymuş olabilirler.

Ama biz hiçbir zaman o özlemi duymadık yalnızca Kürt vatandaşlarımıza özlemle sarıldık. Herkes kendini sorgulamalıdır.

ELİNDE BELGE VARSA SUNSUN

Elinde bir belge varsa sunsun, ben her yerde hesap vermeye hazırım. Ama böyle bir belge yoksa siyaseti bu kadar ayağa düşürmeyelim. Gerçekten bir gün vatanda ihanet söz konusu olduğunda hiç kimseyi ikna edemezsiniz. Siyasette artık bir olgunluk döneminin başlaması lazım.

Davutoğlu ayrıca, Genel Başkan Yardımcıları Ayhan Sefer Üstün ile Vahdettin İnce’nin HDP’nin 4. Olağan Kongre’sine katılmasına ilişkin Bahçeli’den gelen sert tepkiye de yanıt verdi. Danışma meclisi toplantısında tüm partilerin genel başkanvekillerinin bir araya gelerek söz alıp konuştuğunu hatırlatan Davutoğlu, “Bu yadırganmıyorsa bir davete icabet etmek neden yadırgansın?” diye sordu.

Etiketler

4 Yorum

  1. Yardımcıların hdp kongresine katılmış serok ahmetsin işte.
    Bu konuda ne kadar geniş olduğun belli.

  2. “Tencere dibin kara senin ki benden kara”. Türkiye de ne yazık ki bürokraside, siyasette, fırıldakların, işbirlikçilerin borusu ötüyor. Parayı veren düdüğü çalıyor. Yani “birileri” maddi olarak destek olmadıkça ne medya da ne siyasette sesini duyuramıyorsun.

  3. Serok ahmet bu ülkedeki yurttaşlar Türk vatandaşıdır ancak Kürt asıllı vatndaşlarımız diyebilirsin! Senin ne şey olduğunu biliyoruz!

  4. İmralı’dan gelen mektupta ne vardı ? APO bu mektupta , PYD/PKK’ye , Türkiye’nin Afrin harekatına karşı çıkmamasını söylüyordu. Ahmet Davidoğlu bunu neden sorun ediyor ? PKK/PYD tabii ki bunu kabul etmedi ve ABD nin emriyle Afrin’de Türk ordusuna karşı durdu ve bir çok şehidimiz oldu , ne yazık ki… Ahmet Davidoğlu, Amerika cephesinde duruyor bundan dolayı da bundan rahatsız , eğer Türkiye cephesinde dursaydı bu mektuptan rahatsız olmazdı. Bu mektuptan kim rahatsız oldu ? Tabii ki HDP ve bundan dolayı mektubu sansürleyerek kamuoyun duryurmayı engellediler . Bundan dolayı da ikinci bir adım atıldı ve bir akademisyen yeniden bu mektubu İmralı’dan almaya gitti ve bu gelen mektup kamuoyu ile paylaşıldı. Demek ki neymiş ? Ahmed Davidoğlu ve PKK/HDP aynı cephedelermiş yani Atlantik cephesinde… Bu mektuba TV ekranlarından devamlı kimler muhalefet ediyorlar ? IYIP ve YCHP milletvekilleri/ eklemlenmiş Sözcü, Cumhuriyet gazetesi yazarları … Dmek ki neymiş ? Ahmed Davidoğlu2nun partisi, YCHP, partinin önemli noktaları SOROScular tarafından ele geçirilmiş İYİP ( IYIP den yeni istifa eden Balıkesir milletvekili Sn. Ok’un iddiası bu ) , PKK/HDP aynı cephedelermiiş ve hepsi Atlantik cephesindelermiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı