Demir çubuklarla hastane bastılar

featured
service

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde, özel hastaneye rahatsız olan eşiyle birlikte giden E.Y., pandemi kuralları nedeniyle refakatçi alınmadığının söylenmesi üzerine olay çıkardı. E.Y. ve beraberindeki kalabalık, metal sopalarla görevlilere saldırdı. Olayda 1 özel güvenlik görevlisi omzundan yaralanırken, hastanenin başhekiminin burnu kırıldı.

Olay, dün öğle saatlerinde Körfez Güney Mahallesi’nde bulunan özel hastanede meydana geldi. Rahatsız olan eşiyle birlikte hastaneye gelen E.Y., görevliler tarafından pandemi kuralları gereği hastane içerisine hasta dışında kimsenin alınmadığı konusunda uyarıldı.

Bunun üzerine E.Y., hastaneden ayrıldı. Eşinin tedavisinin tamamlanmasının ardından, yaklaşık 2 saat sonra hastaneye dönen E.Y. ve yanındaki kalabalık grup, ellerindeki metal sopalarla görevlilere saldırmaya başladı.

Olayı görerek araya giren özel güvenlik görevlisi Ali Terzioğlu’nun aldığı darbelerden dolayı omzu çıktı. Kavgayı ayırmaya çalışan hastanenin başhekimi Opr. Dr. Ufuk Şenel’in ise burnu kırıldı. Saldırganlar olay yerine gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıld

BURNU KIRILAN BAŞHEKİM, O ANLARI ANLATTI

KOCAELI'NIN KORFEZ ILCESINDEKI OZEL HASTANEDE, PANDEMI KURALLARI NEDENIYLE REFAKATCI ALINMADIGININ SOYLENMESI UZERINE OLAY CIKARAN ERCAN Y. VE AKRABALARININ SALDIRISINDA BURNU KIRILAN BASHEKIM OPR. DR. UFUK SENEL, O ANLARI ANLATTI.  FOTOGRAF-DINCER AKBIR-KORFEZ-DHA

Kocaeli’nin Körfez ilçesindeki özel hastanede, pandemi kuralları nedeniyle refakatçi alınmadığının söylenmesi üzerine olay çıkaran Ercan Y. ve akrabalarının saldırısında burnu kırılan başhekim Opr. Dr. Ufuk Şenel, o anları anlattı. Şenel, “Türkiye ve tüm dünyada Covid dönemi geçiriyoruz. Kötü bir pandemi dönemi ve bu dönemde Sağlık Bakanlığı’mızın ve Bilim Kurulu’muzun kararlarıyla hastanemizde gerekli önlemleri almaya çalışıyoruz.

Bu önlemlerden biri de hastanemize hasta refakatçilerinin mümkün olduğu kadar girmemesi veya tek girmeleri şeklinde. Çünkü biz içeride onlara zaten gerekli desteği sunmaya çalışıyoruz. Dün saat 9,5 civarında bir hastamız eşiyle birlikte geliyor. İçeri girmeye çalışıyorlar. Güvenlikçi arkadaşımız, onları bu konuda uyarıyor. Yani eşinin girmesi ve beyefendinin dışarıda kalması yönünde uyarıyor. Beyefendi kabul etmeyip, zorla içeri giriyor” dedi.

‘İKİNCİ KEZ SALDIRIYA GEÇTİLER’

KOCAELI'NIN KORFEZ ILCESINDEKI OZEL HASTANEDE, PANDEMI KURALLARI NEDENIYLE REFAKATCI ALINMADIGININ SOYLENMESI UZERINE OLAY CIKARAN ERCAN Y. VE AKRABALARININ SALDIRISINDA BURNU KIRILAN BASHEKIM OPR. DR. UFUK SENEL, O ANLARI ANLATTI.  FOTOGRAF-DINCER AKBIR-KORFEZ-DHA
Saldırı sırasında burnu kırılan Başhekim Şenel, “Eşinin işlerini hallettikten sonra ‘Sana bunun hesabını soracağım. Sen bana kıl mısın?’ deyip ayrılıyor hastaneden. Yaklaşık 2-3 saat sonra 5-6 kişilik adam toplayıp tekrar hastaneyi basıyorlar resmen. Ellerinde demir sopalarla güvenlik görevlimize saldırıyorlar.

Güvenlik görevlisi arkadaşım bu saldırı sırasında birçok yerinden darbe alıp, omzu da ne yazık ki çıkıyor Ali beyin. Biz olaya müdahale edip beyefendileri Ali beyin yanında uzaklaştırdık. Hastane dışına çıkardık. Beyefendiler biraz uzaklaştıktan sonra tekrar yanlarına adam toplayıp, ikinci defa hastaneye doğru hakaretlerle saldırıya geçtiler.

O saldırı sırasında da ne yazık ki ben darbeye maruz kaldım ve burnumda kırık oluştu. Güvenlikçi arkadaşımızı ameliyata aldık. Ne yazık ki omzu ameliyatla yerine yerleştirildi. Şu anda 20 günlük raporlu. Benim de burnumda kırık var. Ben de 3 gün rapor aldım. Bugün de hastanemizde bu olayı, bütün çalışanlarımızla protesto etmek için geldim” diye konuştu.

2 KİŞİ TUTUKLANDI

Öte yandan olay sonrası polis ekiplerince gözaltına alınan Ercan Y., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Akrabaları Serkan Y. ile Doğan Y. ise tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

Demir çubuklarla hastane bastılar

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

 1. 2 sene önce

  Adam ilk olarak artist gibi konusmustur. Guvenlikci sonrasinda muhtemelen diklenmistir kendince hakli olarak, bu cok yigit adam da o zaman buzugu yetmemis olacak, iki saat sonra akrabalarini ile geri donmustur, ama once birbirlerine gaz vermislerdir. Gurultuye cikan bashekim de muhtemelen olayi ayirirken burnuna yumruk yemistir.

  Oysaki yapilacak en makul sey insan gibi iletisim kurmak olmaliydi, ikinci makul sey ise ilk artistlenme ve diklenmede taraflardan birinin polis cagirmasi ve sikayetci olmasi olmaliydi. Herkes dayi oldu. Mahkeme ile ugrasin simdi uc sene. Bashekimimize gecmis olsun.

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Sağlık sektörüne bu kadar diş bilenir mi. Her çalışan düşman gibi belirlenip peşine ordu toplayıp hastane basılıyor. Araya giren doktor burnu kırılıyor. Bu linç girişimlerini nasıl yapabilirler. Haklı hiçbir sebepleri olamaz. Nasıl bu duruma geldik hayretler içerisindeyim.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!