Analiz

Deprem her şeyi yıkar ama… Hiçbir felaket TSK’yı yıkamaz!

VERYANSIN TV / YORUM

Türkiye hem gladyoyla hem gladyoya bağlı terör örgütleriyle mücadele ediyor. Hem içeriden hem dışarıdan tehditlerle savaşıyor. Bu ülkenin bir de “deprem” diye bir kaderi var. Türkiye’nin tüm tehditlerine ve tüm felaketlerine ilk müdahale eden, Türk milletinin güvenliğini sağlamak için koordinasyon kuran ve vatandaşlara ilk yardıma koşan her zaman için Türk Silahlı Kuvvetleri olmuştur.
Elazığ ve Malatya’da da bugün öyle oldu. Göcük altında kalan vatandaşa ilk Mehmetçik koştu, panik yaşayan halkı ilk Mehmetçik sakinleştirdi, kriz masasını ilk Mehmetçik açtı.
Bu deprem felaketi bizlere gösterdi ki, vatandaşa yardıma koşabilecek, güvenliğini sağlayabilecek ve koordinasyon sağlayabilecek yegane güç TSK’dır.
Her kentte bulunan kurtarma ekiplerinin belli bir sayısı vardır. Küçük olaylara ani müdahale için çok mühimdir. Ancak büyük felakette başka illerden yardım gelene kadar vatandaşın çığlığına ilk Mehmetçik koşar.
Bugün bu TSK, profesyonelleşme hedefiyle yenilenmeye çalışılıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu çok sayıda uzman bu profesyonelleşmenin Mehmetçiği bitireceği konusunda uyarılar yapıyor. “Ordunun küçültülmesi Türkiye’yi zayıflatır” diyor.
Bugün yine gördük ki, TSK ve bünyesindeki Mehmetçik sadece iç ve dış tehditler için hazır bulunmuyor. İşte Türkiye’nin afet günlerinde de gözler yine Mehmetçik’i arıyor ve gözler yine Mehmetçik’i görüyor. Çünkü ülkemizin her bölgesinde tek örgütlü yapı TSK’dır.
Bölgenin insanı bir afette önce eşini, dostunu, ailesini kurtarmak için koşar ama Mehmetçik milletine koşar.
TSK ve Mehmetçik bu milletin sadece yaslandığı kuvvet değil, umududur.
Felaketler binaları yıkar, ormanları yakar, şehirleri sele verir…
Afetler her şeyi yıkabilir.
Ama bir tek TSK’yı yıkamaz.
Hiçbir felaket Türk Silahlı Kuvvetleri’ni yıkamaz!

Etiketler

2 Yorum

  1. Şanlı Kahraman M. Kemalin Türk ordusu, gururumuz, gözbebeğimiz… Allah herdaim sizi güçlü, milli ve aklın yolunda kılsın..

  2. Gözlerim doldu resmen. Çok güzel bir haber yapmışsınız. Haberi yazanın, yapanın yüreğine sağlık. Allah ordumuza zeval vermesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı