Gündem

Dilipak: Kaç yaşında, kaç hanımla evleneceğinize Kemalist laiklik niye karışıyor!

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, 'Açık saçık giyiniyorlar' diyerek Filenin Sultanları'nı hedef alan MHP'li başkana sahip çıktı. Dilipak, 'Amerikan laikliği kaç yaşında kaç hanımla evleneceğinize niçin karışmıyor da Kemalist Laiklik niye karışıyor. Resmi ideoloji zorunlu bir din mi, ona herkes uymak zorunda mı ki' ifadelerini de kullandı.

MHP’li Düzce Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin’in Filenin Sultanları’nı hedef alan açıklamaları büyük tepki çekmiş, MHP de Şahin hakkında soruşturma başlatıldığını duyurmuştu.

Dilipak’tan skandalın sahibine destek geldi. Aynı yazısında Dilipak, laikliği de hedef aldı.

Yazısının satır başları şöyle:

“Hürriyet’te bir haber: “MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Tokyo’ya gidecek olan “File’nin Sultanları” ile ilgili sosyal medya hesabından çirkin bir mesaj paylaşan MHP’li Düzce Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin hakkında soruşturma başlattıklarını açıkladı.” Bu MHP “kanımız aksa da zafer İslam’ın” diyen bir parti idi aklımda kaldığına göre. Hürriyet de artık “Bizimkilerin”, o hangi “bizimkiler”se..

Ne demiş Birol Şahin, “Allahu Teala’nın örtünün vücut hatlarınız belli olmasın emrine karşı çıkarak, açılıp saçılacaksın, kendini teşhir edeceksin sonra da Tokyo’ya gidiyoruz diye sevineceksin. Dünya şampiyonu olsan ne yazar. Müslüman kadın adap ve haya sahibidir. Yaptığı her işte Allah rızası gözetir. Dinimize göre kadınlar kendi aralarında spor yapabilirler. Erkekler huzurunda açık saçık olarak değil.”

Peki Allah ne buyurdu: (MHP çevrelerinde daha çok okunan Ahmet Tekin meali / Ahzab 59) “Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve bütün mü’minlerin hanımlarına söyle: Sokağa tenlerini göstermeyen, vücut hatlarını belli etmeyen elbiselerini giyerek çıksınlar. Bu tür örtünme onların, vakar ve heybetleriyle hür kadınlar olarak tanınıp, kendilerine hürmet edilmesine; sarkıntılık yapılmamasına, incitilmemelerine en uygun bir örtünmedir. Allah çok bağışlayıcı ve engin merhamet sahibidir.”

Siyasi Partilerin genel başkanlarının sözleri Kur’an-ı Kerim ayetlerini neshetmez!?

Şahin, “Bunu genel anlamda yazdım. Kamuoyu beni takip ediyor. Takipçimiz çok. Art niyet taşımıyoruz. Bizler İslam ülkesinde yaşıyoruz. Müslümanım diyenin uyması gereken kurallar vardır. Müslüman bir kişi öyle bir kıyafet giyip erkek huzuruna çıkamaz. Bu haram” diyor. Ama MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Şahin hakkında soruşturma başlattıklarını kaydetti. ‘Böyle bir paylaşımı kabul etmelerinin kesinlikle mümkün olmayacağını’ belirten Durmaz, “Ay yıldızlı formayı en yukarıya çıkaran File’nin Sultanları’nı büyük bir gururla izliyoruz, başarılarıyla da gurur duyuyoruz. Genel Başkanımız da grup konuşmasında mili takımımızı tebrik etti. İl başkanımızla görüştüm, savunmasını istedik, gereken ne ise yapacağız” diyor.

Daha dün de TOKİ evleri ile ilgili olarak DİB’den gelen bir açıklama ile ilgili olarak, “helal” ya da “mübah faiz tartışması yapıyorduk”. Sanki Enflasyon=Faiz riba imiş gibi. Peki enflasyon, devalüasyon “helal” ya da “mübah” mı? Allah (Haşa) ekonomiye, siyasete karışmıyor mu yoksa. Yine iş döndü dolaştı geldi laikliğe. Sahi, laiklik “dinler üstü bir din” mi ya da “dine karşı bir din” mi?

Amerikan laikliği kaç yaşında kaç hanımla evleneceğinize niçin karışmıyor da Kemalist Laiklik niye karışıyor. Resmi ideoloji zorunlu bir din mi, ona herkes uymak zorunda mı ki! O zaman o laiklik niye Kemalizme karışmıyor?

Birileri bize “biz ıslah edicileriz diyorlar” ve bizi terbiye etmeye, inancımızın üzerine hüküm koymaya çalışıyorlar. “İyi bilin ki onlar bozguncuların ta kendileridirler” ve bize İlahlık ve Rablik taslamaktadırlar. Sizin dininiz size, bizim dinimiz bize! La ilahe illallah!”

Etiketler

13 Yorum

 1. ne güzel söylemiş adam daha ne istiyorsunuz alalım 4 avrat yaş sınırlaması olmadan oda kesmez yanına 4 tanede cariye ohhh dünya varmış … o avrat vede cariyelerden dogan cocuklarında kız olanları gömeriz canlı canlı çöle … erkek olanları baş tacı tabi … yanlız erkek cocuklarını imam hatiplere göndermesekmi ordan ateist cıkıyorlar filan deniyor … şöyle saglam devlete yakın bi tarikkat yurdu bulup yollamalı … gerci ordada bazı sakat durumlar oluyorya aman neyse milyonda bir ihtimal canım oda bize mi denk gelicek dimi 🙂

 2. Amerikanın laik olduğunu nerden çıksardınız.Amerika Avrupada istenmeyen aşırı dinci Kalvinist puritanlar tarafından kuruldu ve şu an 32 eyalette dini özgürlük adı altında tıbbi tedaviyi reddeden tarikatler yüzünden çocuklar tedavi edilebilir hastaklıklardan ölüyor. Diyabet zatüre yiyecek zehirlenmesi gibi ,kolayca tedavi ile iyileşebilecekken anne babasının dini takıntıları yüzünden her yıl yüzlerce çocuk ölüyor
  PEACEFUL VALLEY CEMETERY – Followers of Christ Tarikatı
  Anne babanın her yaptığı doğru mu? Din özgürlüğünün sınırının olmadığı yerde çocukları kim koruyacak. ?
  Amerika’da Mormonlara Amişlere özendiğiniz kesin ama aynı yerde Scientology de var. Siz orda olsanız o dinlerin özgürlüğüne izin verecek miydiniz ? Yoksa din özgürlüğü sadece müslümanlara mı ?
  Ben artık inanmıyorum diyenlere de özgürlük vermek zorundasınız Ameerikan laikliğine göre .O zaman İslam yerine scientologyi seçenlere laf edemezsiniz Elinizde kalanlarla yetinmeniz gerekecek.
  Belki size Amişler Mormonlar gibi ufak bir otonom bölge verilsin ve orda istediğiniz gibi yaşayın denecek Buna da razı mısımız ?

 3. Yani Veryansın sana da pes, adamın bütün yazısını gelip buraya döşenmişsin. Ben bu herifi okuyacak olsam zaten gider yerinden okurum. Amacın nedir? Böyle saçma sapan adamlarla milleti meşgul etmeyin ya…

 4. Peki Allah ne buyurdu: (MHP çevrelerinde daha çok okunan Ahmet Tekin meali / Ahzab 59) “Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve bütün mü’minlerin hanımlarına söyle: Sokağa tenlerini göstermeyen, vücut hatlarını belli etmeyen elbiselerini giyerek çıksınlar. Bu tür örtünme onların, vakar ve heybetleriyle hür kadınlar olarak tanınıp, kendilerine hürmet edilmesine; sarkıntılık yapılmamasına, incitilmemelerine en uygun bir örtünmedir. Allah çok bağışlayıcı ve engin merhamet sahibidir.” Allahın emri burada dururken neyi tartışıyorsunuz yok yazar şunu dedi yok bunu dedi müslümanım diyen buna uyacak

 5. Sayin Dilipak isteginiz tam olarak nedir?

  Insanlar Kuran’a gore hangi dine mensup olacaklarina veya dinlerini nasil yasayacaklarina kendileri karar vermeleri gerekmiyor mu? Ayrica din alimleri kendi aralarinda dinin kurallarini yorumlarken bile ayrilaga dusuyorken, farkli meshepler ortaya cikiyorken siz herkes sizin yorumlamalariniza veya inanciniza gore yasasin mi istiyorsunuz? Yarin bir baskasi da donup size kendi yasam bicimini zorlamaya kalksa su anda sizin yaptiginizin aynisi yapmis olmayacak mi?

  Bir de bu yas meselesi var. Sizce her ebeveyn cok akilli, kulturlu, cocugu icin en iyisini isteyen, kararlari saglikli, cok duzgun, cok durust ya da mental olarak saglikli mi? Her ebeveyinin kendi dogrulari farklidir ama genel gecer bir normal de vardir. Ornegin bir cift vegan beslenme taraftari ve bebeklerini de o yonde besliyorlar haber soyle:
  ”Hindistanlı baba ile İtalyan annenin, hiçbir tür hayvansal gıdanın yer almadığı vegan diyetiyle beslendiği, oğullarına da bu diyeti uyguladığı belirtildi.
  Büyükanne ve büyükbabası tarafından hastaneye götürülen Andrew isimli 13 aylık bebeğin 3 aylık bir bebeğin gelişimini gösterdiği, kalsiyum eksikliğinden kalp rahatsızlığına kadar birçok bozukluk taşıdığı belirlendi.”
  simdi bu haberi okuyunca akliniza ne geldi? Ebeveyni ne isterse onu yapar kimse de karisamaz mi dediniz, yoksa bu ebeveynlere dur denmesi lazim ve bu bebegi kurtarmaliyiz mi dediniz? Simdi gelelim 17 yasindan kucuklerin evlendirilememesine. Sizin bu konudaki beklentinizi anlayamadim, dinimiz istedigin yasta kizla evlenebilirsin dese de heralde kucuk bir kizla evlenmenin normal oldugunu sizin gibi biri dusunmuyordur. Yani 70 yasinda birinin 7 yasinda bir kiz cocuguyla evlenmesini kim ne derse desin dogru buldugunuzu dusunmuyorum. Ya da normal mi diyorsunuz? Kiziniz var mi bilemiyorum ama kiziniz boyle bir durumla karsilassin istemezdiniz sanirim.

  Yasi neden sorun ediyorsunuz? Yani kanun izin verse ya da kanun olmasa cocuklarin evlilikleri sizce normal mi? Din izin verse bir sakincasi yok dese gidip 15 yasinda kizla evlenir misiniz? Bu kizin kendi iradesi, beni istiyor, bu cok normal mi dersiniz? Yani sunu anlatmaya calisiyorum (Biraz carpici olsun diye izninizle abarti bir ornek vericem) dinde gidip marketin ortasina sicmayi yasaklayan birsey yok ama biz gene de boyle birsey yapmiyoruz degil mi?

  Lutfen dininizi bu konulara alet etmeyin. Insanlar sonra dini bu konularla sinirli sanip diger soylenen guzel seyleri atlayabiliyor ya da toptan dinlerinden soguyabiliyorlar.

  Saygilar.

 6. Herifin sözlerine bakin:KAC YASINDA KAC KADINLA evlenecegine Kemalist Laiklik ne karisiyor diye yazmis.Yani Kemalist Laiklik ki” Laiklik Kemalist degildir Laiklik adam olmaktir adam olamayanlar akillari sira Kemalizme saldirarak tatmin oluyorlar cünkü acizler zavallilar.”demokrasi ve insan haklarini öne cikariyor.Dilipak kimdir?Bunun cevabini almak icin Dilipak’in soyuna sopuna uzanmaya gerek yok.Yazdiklari ile ne oldugunu kanitliyor.Önce sübyanci oldugunu sonra da kadin düsmani oldugunu ve bu sübyanciligini ve kadin düsmanliginida Peygambere dolayisiyla da Tanriya mal etmesin den anliyoruz.Cünkü Peygamberde 12 yasinda bir kizla evlenmis.yani artik ne demek istedigimi anlayan anlar.Iste Dilipak ve benzerleri Peygamberi örnek alarak ayni yolda gitmenin dayanilmaz hafifligini yasiyorlar.Hüseyin Üzmez Akit’de degilmiydi.Ne yapmisti ?O da sübyancilik yapmis onu AKIT savunmus AKP’de yasa cikararak tecavüze ügrayan kiz cocuklarini tecavüzcüsüyle evlendirip güya magduriyetlerini gidermek istemis ancak basaramamis cünkü büyük bir toplumsal tepki almisti.Demek ki o tepkinin tepkisi gecmis olacak ki simdi yine ayni yasayi cikarmaya calisiyorlar,Sübyanci sübyancidir ve sübyancilarin müslüman kimligi tasimasida sasirtmasin kimseyi.Cünkü bu bir maya meselesidir mayasi bozuk olanlar icincocukmus degilmis farketmez önemli olan yatakta zevkini cikarmaktir iste Dilipak ve benzerlerinin Kemalizme ve Laiklige saldirmalari sübyanciliga karsi oldugu icindir.

 7. Dilipak, Kur’an çıplak çıkılmasına karşı… Adem ile Havva cennette o yasak meyvayı yediklerinde nerelerini örttüyse giyisiler oraları örtecek. Fazla örtünme gerekiyorsa bu iklim şartlarındandır… Cennette Araplar gibi giyinmedikler ortada…
  Ayet ayrıca şöyle: ve tenleri gözükmesin diye bir şey yok, konu tanınma konusu…
  Bayraktar Bayraklı
  Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve inananların hanımlarına, dışarıya çıkarken “üstlerine örtü almalarını” söyle. Bu, onların tanınmasını ve incitilmemesini sağlayan en uygun yoldur. Allah çok bağışlayıcıdır; merhamet sahibidir.
  Yaşar Nuri Öztürk.
  Ey Peygamber! Eşlerine, kızlarına ve müminlerin kadınlarına söyle, dış giysilerini üzerlerine alsınlar. Bu, onların tanınmaları ve incitilmemeleri için çok daha uygun bir yoldur. Allah Gafûr’dur, Rahîm’dir.

 8. Bunda anlamayacak ne var ki”!” Dilipak…

  12 yaşındakine ehliyet verip araba kullandırmaya neden itiraz etmiyorsan; aynı sebepten dolayı…
  Çocuk olmasından dolayı beceremez ve doğru kararlar veremez, değil mi? Araba kullanmaya bile yetkin olmayan, evliliğe nasıl yetkin olsun. Üstelik sen korkutmadığın bir çocukla konuştun mu hiç; çocuklar evlenip çocuk yapmak değil, oynamak istiyor.

  Ya da çocukların İmam Hatip’e gitmesine, sen neden karar veriyorsun?
  Giydiğine giymediğine sen neden karışıyorsun!

  Küçük yaştaki çocuklarla ve/veya çok sayıda kadınla evlenip toplumun düzenini bozuyorsunuz. Çok basitçe; sen 4 kadınla evlenirsen diğer 3 erkeğe kadın kalmıyor. Dünyadaki kadın ve erkek sayısı hemen hemen eşit. Yapan bire bir diye programlamış, görmüyor musun!..

 9. Sapıklıklarınızın önüne geçebilmek için . Sizin gibi sapıkları rehabilite edebilmek için, duruma Kemalistler el koymuş 29 EKİM 1923.

 10. Çocuk tecavüzcüsü arkadaşı Hüseyin Üzmez’in koruyan sapıkların lafının bok kadar değeri yoktur!

 11. İçleri dışları şeriatları gibi çirkin bunlar!
  Bunun kankası tecavüzcübaşı Hüseyin Üzmez temizliklikçisinin küçük kız çocuğuna Tecavüz etti, ona da bu sahip çıktı o zamanlar! Sapıklığı din diye pazarlıyorlar. Fetö ile herkes bu tarikatçıların iç yüzünü gördü. Erkek çocuklarını kuran kurslarında bademlerden bu zihniyet bize hiçbir şey öğretmez!
  Gelecek yüz yıl, bunun gibi ilkçağda kalmış yobazların komik tiyatrolarının oynandığı yüz yıl olacak!

 12. Sayın Dilipak, Amerikan laikliğinin neye karışıp neye karışmadığı bizi hiç ilgilendirmiyor. Amerikan sömürgesi değiliz çok şükür. Bir laik kemalist olarak diyorum ki küçük çocuklara tecavüz etmek suçtur. Evlense de evlenmese de çocuk bedeni cinselliğe hazır değildir. Toplum çocukları korumak zorundadır. Bu suçu, bu zulmu engellemeye çalışmak ise bir müslüman olarak boynumun borcudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı