Gündem

Diyanet’in ikinci adamından tepki çeken paylaşım

Eski Genelkurmay Başkanı Org. İsmail Hakkı Karadayı’nın vefatı sonrası Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen’in, sosyal medya hesabından 'Ey Mevta' diyerek yaptığı paylaşım tepki çekti.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, eski Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı’nın vefatı sonrası sosyal medya hesabından çirkin bir paylaşım yaptı ve “Ey Mevta” adlı bir şiir yayınladı.

Görev döneminde ABD himayesindeki PKK’ya Irak’ın kuzeyinde Çelik Harekatı ile en büyük darbeyi vuran, yine görev döneminde TSK’dan en çok FETÖ’cüyü tasfiye eden Karadayı’ya yönelik paylaşımında İşliyen, “Ne kadar büyüktü dindara kinin. Hacıya, hocaya uzardı dilin. Konuşsana mevtâ, bitti mi pilin? Oksijen tüpleri yok tabutların, söyle de bir nefes versin putların” dizelerinin bulunduğu şiiri paylaştı.

Sözcü’nün haberine göre, şiirdeki “Put” ifadesi, “Atatürk’e gönderme” olarak algılandı ve tartışma yarattı. Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen’in, Cengiz Numanoğlu’na ait 9 kıtalık şiirin tek kıtasını paylaşması dikkat çekerken, bu paylaşıma, “Sebep olanların odunları bol olsun inşallah, Allah razı olsun hocam” yorumları da yapıldı. Ardından İşliyen’in paylaşımını sildiği görüldü.

Etiketler

9 Yorum

 1. Türkiye, bu iktidar ve mensupları sayesinde Ortaçağa girmiş durumda.
  eğer Atatürk’e kararlı bir biçimde dönmezsek topraklarımız da Türkler de yok olup gidecek. görünen gerçek bu.

 2. Kuyruk acısı var kesin fettoş bu burhan. Ölünün arkasından hele de vatan için ABD ye kafa tutmuş ve fetöyü ilk kez ayıklamaya başlamış kahraman bir komutanın arkasından konuşuyorsa kesin var bir hurma durumu

 3. “Konuşsana mevtâ, bitti mi pilin” sorusunun muhâtabı, -hâşâ- Karadayı paşam değil, MiLLET İTTiFÂKI liderleridir. Eskiden ancak Türkiye gzt. köşe yazarlarının savunur oldukları İhlâs Holding tezlerini gümbür gümbür dillendiren ERDOĞAN’a ancak “Sana hakettiğin cevâbı, sandıkata, seçmen verecek”, “Suskunluğum asâletimdendir”, “kalsın benim davam, divana kalsın” filan diyebiliyorlar.

 4. Suzme salaklarin diyanette cirit attigi devirdeyiz..Hic ogretmediler mi size islamda, olunun arkasindan konusulmaz diye…Temizle temizle bitmez bunlar..

 5. Kör,şuursuz,imansız!Mustafa Kemal Atatürk,arasız nefes veriyor hissedemezsin.Arasız fikir veriyor duyamazsın.Arasız umut veriyor göremezsin.Arasız devrim diyor dayanamazsın.Yarın,divanına Hakk’ın varınca,suratına dağlanmış işaretle cehenneme bile gidemezsin.T0rk Paşa,Karadayı Paşa çoktan divanında,huzurda,hazırda.Vah sana,muaviye artığı,tüü sana!

 6. Olmayasın karaktersiz
  Çok konuşan yerli yersiz
  Adın doğru kendin hırsız
  Karanlıkta dolaşırsın…
  (Aşık Veysel),

  Fikrimi sarsmadı şimdiye değin
  Arsızca sözleri bilmem ne beyin
  Bana çifte atan şaşkın eşeğin
  Kendi çiftesiyle beli kırılır
  (Rıza Tevfik),

  Telli sazdır bunun adı
  Ne ayet dinler ne kadı
  Bunu çalan anlar kendi
  Şeytan bunun neresinde

  Abdest alsan aldın demez
  Namaz kılsan kıldın demez
  Kadı gibi haram yemez
  Şeytan bunun neresinde
  (Dertli),

  Bize kâfir demiş müfti efendi
  Dutalım ben ana diyem Müselman
  Varıldıkta yarın divan-ı Hakk’a
  İkimiz de çıkarız anda yalan
  (Nefî),

  Çok da mağrur olma kim meyhâne-i ikbâlde
  Biz hezâran mest-i mağrûrun humârın görmüşüz
  (Nâbi),

  Dallama
  (Deve).

  Hoşt
  (Anonim)

 7. Bu zavalli dindar…. yaptigi yorumla kendini nekadar güzel anlatmis…. böylesi dindarlarin tarih bilinci suurundan mahrum oldugu icin, yarina filistinlilerin bugün yasadigi duruma düsecegimizi idrak edememektedir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı