Gündem

Dr. Mehmet Öz’den şaşırtıcı kahvaltı uyarısı

Dünyaca ünlü Türk doktor Mehmet Öz, TMC Dergisi'ne verdiği bir röportajda kahvaltının gereksiz olduğunu ve yasaklanması gerektiğini söyledi. Öz, kahvaltının günün en önemli öğünü olduğu yönünde çıkan dayatmaların ise tamamen reklam aldatmacası olduğunu düşünüyor.

Dr. Mehmet Öz, TMZ dergisine verdiği röportajda kahvaltının ‘gereksiz’ olduğunu belirtti.

Öz, “Bence 2020’de yapılacak ilk şeylerden biri kahvaltıyı yasaklamak olmalı. Kahvaltı yapmamız gerektiğini düşünmüyorum, bu bir reklam aldatmacası. Ne yazık ki onlarca yıldır bu konudaki dogmaların birçoğu reklamlardan çıktı ve bunlar aslında sağlığımız hakkındaki gerçeklere dayanmıyordu” dedi.

Webtekno’dan Okan Candoğan’ın hazırladığı habere göre Öz, yapılacak en akıllıca şeyin kahvaltıyı tamamen hayatımızdan çıkarmak olduğunu dile getirdi.

Pek çok insanın sabah uyandığında yaptığı ilk şeyin aç olmasa bile ‘kahvaltı yapmak’ olduğunu belirten Dr. Mehmet Öz, bunun yerine haftanın her günü ‘brunch’ yapmanın çok daha sağlıklı olduğunu söyledi.

Sabahları açlık yaşayanlar hakkında da konuşan Öz, bu durumun muhtemelen bir anda yemek yemeyi kesmek nedeniyle olduğunu kaydetti.

Dr. Öz, gece yenen kızartma gibi yüksek karbonhidratlı besinlerin de açlıkta etkili olduğunun altını çizdi.

Etiketler

Bir Yorum

  1. Kesinlikle katılmıyorum. Kahvaltı yapmadığım zaman başım ağrıyor. Sık aralıklarla birseyler yemek yanlış olduğu ortaya çıktı. 12-16saat açlık sonrası birseyler yemek doğruymuş. Sabah kalkınca aç karnına 2 bardak su içip yarım saat sonra türk kahvaltısı en sagliklisi. Amerikalıların yaptığı gibi gevrek yememek lazım. Herkese sağlıklı günler yıllar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı