Sağlık Haberleri

Dr. Öz’den korkutan koronavirüs açıklaması: Herkes yakalanacak

Prof. Dr. Mehmet Öz, birkaç ay içinde 20 binden fazla insanın ölümüne sebep olan koronavirüs'e ilişkin olarak dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan dünyaca ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, 20 bin insanın ölümüne neden olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kovid-19 salgınına istisnasız herkesin yakalanacağını ifade eden Prof. Dr. Öz, aşının da çare olmayacağını söyledi.

‘NE KADAR GEÇ YAKALANSAK O KADAR İYİ’

“Yeni tip koronavirüse ne kadar geç yakalanırsak o kadar iyi” diyen dünyaca ünlü Doktor Mehmet Öz, aşı çalışmalarına ilişkin, “Aşısı bulunsa bile mutasyona her uğradığında aşı işlevini kaybedecek. Grip aşıları da öyledir. Sizi sadece geçmiş senelerin grip virüslerinden korur. Yenilerinden değil. Yani tam koruma sağlamaz. Tam koruma her zaman için bağışıklık sisteminizdir” dedi.

‘BELKİ BİRÇOĞUMUZ YAKALANDI BİLE AMA FARK ETMEDİ’

Mehmet Öz, insan vücudunun bu virüslere karşı bağışıklık kazandığını belirterek şöyle devam etti: Sadede gelirsem, dediğim gibi hepimiz bu virüse yakalanacağız. Hatta belki birçoğumuz yakalandı bile ama fark etmedi.

Ve hatta hastalığı da atlattı. Vücudu virüsle yaşamaya çoktan alıştı ya da virüs o vücutta yaşayamadı ve başka konaklara geçti.

VÜCUT DİRENCİNİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN NE YAPMAK GEREKİYOR?

Virüslere karşı vücut direncine dikkati çeken Dr. Öz, “Vücut direncini güçlendirmek için ne yapmak gerekiyor?” deyip bağışıklık sistemi güçlendirmek için şu önerilerde bulundu:

– Öncelik vücut direnci. Spor ve hareket. Sonrası beslenme. Özellikle meyve sebzeler ile daha spesifik şeyler, mesela sarımsak, yoğurt, kefir, yeşil çay vb.

– Sonrası ise besin takviyeleri. Özellikle c vitamini, çinko, beta glukanlar (1.3 ve 1.6) ve kara mürver ekstresi.

– Meyve sebzeler ve takviyeler eğer kendinize de dikkat ederseniz bu kışı atlatmanızı sağlayabilir. Çünkü bağışıklık sistemini çok dirençli hale getiriyorlar.

“KENDİNİZİ KARANTİNAYA ALIN”

Son olarak Doktor Öz, “Kendinizi karantinaya alın. Virüsle en geç temas edenler en şanslıları olacak. Hijyen. Olabildiğince temizliğe dikkat edin” önerilerinde bulundu.

Etiketler

3 Yorum

  1. Bağışıklık sistemini güçlendirmeye evet. Kendi uygulamam şu; Rize’de anakraliçe arının poleninden üretilmiş probiyotik yoğurt mayasıyla mayalanmış yoğurt yiyorum. Yine aynı yolla üretilmiş takviye gıda patentli BAL SPREY ile ağız burun girişlerim, boyun çevremi korumaya alıyorum. Yine aynı yolla üretilmiş Andon şurup ile karaciğerimi ve bağırsaklarımı kimyasal birikintilerden temizledim. 6 ay önce başlamıştım, koronaya karşı hazırlıklıymışım. Kendimi çok zinde hissediyorum, merdivenleri koşarak çıkmaya başladım.
    Ayrıca sabahları bir bardak ılık suya bir kaşık elma sirkesi ile bir kaşık bal karışımı içiyorum.
    Eğer Andon probiyotik bal şurubu temin etmek isteyen olursa internette karşınıza çıkıyor. öneririm.
    Rize’de yakalandım dışarı çıkma yasağına, kapıyı açınca bahçeye adım atıyorum, çayımı bahçede dolaşırken yudumluyorum. Bu bölüm açıkhava önerim apartmanda yaşayanlara işlemez. Çiçeklerle fidanlarla toprakla uğraşıyorum ve bir de bana inek sütü getiren hanıma ihtiyacımdan fazlasını getirtiyorum, kavanozlarda probiyotik yoğurt mayalayıp ulaşabildiklerime hediye veriyorum, hem de iletişimsiz kalmamış oluyorum. Dün akşam bahçede doktorları desteklemek için mızıka ve fülüt çaldım, yağmur çiseliyordu ama bir saat aldırış etmeden devam ettim, baktım çevre apartmanlardan bana alkışlar geldi, eller sallandı. Buna devam edeceğim, çevreme neşe vermek umut vermek benim de azmimi yükseltiyor. Yazılarım Yurt gazetesinde yayınlanmaya başladı, bu da bana sevinç kaynağı oldu.
    Umudunuz ve probiyotik (mayalı) yiyecekleriniz eksik olmasın. İşte benim 60 yaşı kıran virüse karşı 70 yaş önlemim. Adım da MAYA demek zaten… Koronayla baş edebileceğimi düşünüyorum. Mahiye Morgül

  2. Bu aşamada bu palavraların hiçbiri kelle paça tavsiyesinden bir adım öteye gidemez. Hiç kimse bu aşamada Tıptan medet ummamalı. Toplum olarak insanlar arası teması tam kısıtlayabilirsek herkes hasta olmak zorunda değil. Bunun canlı ıspatı 1.5 Milyar nüfuslu Çin’de 100 bine ulaşmadan yayılım durduruldu. Çare tıbbi değil matematiksel formüle göre virüsün yayılımının durdurulması. Zamana yayılmadığı takdirde ne gidebileceğimiz tek bir hastane kalır ne de görüneceğimiz tek bir doktor… toplum için kesin bireysel izolasyona uyulmazsa bireysel gıdalar mıdalar hepsi palavra olur…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı