Gündem

Ege Ordusu Komutanı’nın emir subayı tutuklandı

FETÖ soruşturmasında gözaltına alınan Ege Ordusu Komutanı'nın emir subayı Binbaşı Fevzi Öztürk tutuklandı.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) kripto yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan Ege Ordusu Komutanı Korgeneral Ali Sivri’nin emir subayı Binbaşı Fevzi Öztürk, tutuklandı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı ile Milli İstihbarat Teşkilatının yürüttüğü koordineli çalışmalar kapsamında 28 Mayıs’ta gözaltına alınan Binbaşı Öztürk, Cumhuriyet Savcısına verdiği ifadenin ardından tutuklanması talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Öztürk, çıkarıldığı hakimlikçe “silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan tutuklandı.

Fevzi Öztürk’ün suçlamaları reddettiği öğrenildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı ile Milli İstihbarat Teşkilatının yürüttüğü koordineli çalışmalar kapsamında, Ege Ordusu Komutanı Korgeneral Ali Sivri’nin emir subayı Binbaşı Fevzi Öztürk’ün, FETÖ’nün sözde mahrem imamı ve “silahlı terör örgütü yöneticisi olma” suçundan aranan L.Ç. ile irtibatı tespit edilmişti.

Büfe, market, fatura ödeme merkezi gibi yerlerde kurulu kontörlü hatlar ile kamuya açık yerlerde kurulu ankesörlü hatlardan örgütsel iletişim tarzına uygun şekilde irtibat sağladığı belirlenen Öztürk hakkında gözaltı kararı verilmişti.

Etiketler

Bir Yorum

  1. Paşalarımız yurtdışı görevlendirme, terfi veya en güzel lojman konularında kafa yoracaklarına hiç olmazsa emir subaylarının seçimiyle biraz daha yakından ilgilenseler keşke. 15 Temmuz’dan dört sene sonra hala böyle bir zafiyet kabul edilebilir mi? Sadece bu haini tutuklamak yetmez, İzmir’deki ve Genel Kurmay Başkanlığı’ndaki ilgili personel daire başkanlarını da Ege Ordu Komutanını da görevlerinden uzaklaştırmak gerekir ki örnek olsunlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı