Gündem

‘Eğer bu çatışma durmazsa…’

Suriye’nin İdlib kentinde yaşanan çatışmaları değerlendiren Emekli Hava Pilot Kurmay Albay Osman Başıbüyük, 'Adı konmamış bir savaşın içindeyiz. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmeliyiz ve Rusya ile Türkiye temsilcileri çatışmayı durduracak uzlaşmaya varmalılar” diye konuştu. Çatışma devam ederken ciddi yorumlardan kaçınmak gerektiğinin altını çizen Başıbüyük, “Eğer bu çatışma durmazsa kazanan Batı olur, tarihte de böyle olmuştur' ifadesini kullandı. 

Buse ERDEM / Veryansın Tv

Suriye ordusu tarafından İdlib kentinde Türk askerine yönelik yapılan saldırıda 33 Mehmetçik’in şehit düşmesinin ve çatışmaların devam etmesinin ardından Emekli Hava Pilot Kurmay Albay Osman Başıbüyük yaşanan Rusya-Türkiye gerilimini değerlendirdi. İdlib’de meydana gelen çatışmaların derhal durdurulması gerektiğini ifade eden Başıbüyük Veryansın Tv’ye şu açıklamayı yaptı:

“Şuan çatışma devam ediyor. Sadece İdlib’de Türkiye değil Rusya da operasyona devam ediyor. Fakat bir taraftan da her iki taraf görüşüyor. Cumhurbaşkanı ile telefon görüşmesi bir ateşkes, uzlaşmanın ipucunu veriyor. Bir an önce iki ülkenin de uzlaşmaya yanaşması lazım.

ADI KONMAMIŞ BİR SAVAŞIN İÇİNDEYİZ

Çatışma devam ederse, gerilim tırmanırsa sadece Türkiye değil Rusya da zarar görür. Çatışma devam ederken elbette ciddi yorumlar yapmak doğru değil. Şuan savaşın içerisindeyiz. Adı konmamış bir savaşın içindeyiz. Ordu orada savaşırken konuşmak doğru değil.

Birlik ve beraberliği muhafaza etmeliyiz. Rusya ile Türkiye temsilcileri bir araya gelip çatışmayı durduracak uzlaşmaya varmalılar.

EĞER ÇATIŞMA DURMAZSA KAZANAN BATI OLUR

Türkler en çok Osmanlı döneminde Ruslarla savaştı ve kazanan Batı oldu, ne Rusya ne de Türkiye… Eğer çatışma durmazsa kazanan yine Batı olur. Kırım savaşlarını hatırlayın!

Önemli ticari ortağımız Rusya ile bu durum turizimden bir çok alana zarar verir. İki ülkenin gereksiz yere bu kadar çatışması kimseye fayda sağlamaz.
Putin şapkasını önüne alsın düşünsün, bizimkilerde düşünsün… Bugün ya da bilemedin yarın derhal bu savaş bitsin.

Etiketler

4 Yorum

  1. Haince yapılan saldırıya cevap olarak ifa edilen ve yukarıda resmi görülen bu hava atışı nasıl gerçekleşebildi, Rusların hava sahası korumasına rağmen.

  2. Suriye’de 2000’in üzerinde SURIYE ASKERI öldürdük derken Tayyib sanki zafer kazanmis bir komutan edasiyla sanki ölen askerler hacli askerleriymis gibi konusuyordu.Bukonusmada ki rahatlik,zevk ve kin dinleyenler tarafindan da alkislaniyordu.Müslümanlarin öldürlmesi icin b kadar hevesli bu kadar can atan bir baska müslüman olamaz.Kendi askerinin öldürülmesine tepki verirken öldürttügü askerlerinde ana evlatlari oldugunu düsünemeyen gözünü kan ve hirs bürümüs,Esad’i devirmenin heyecani ile daha cok öldürecegiz daha cok bedel ödeyecegiz diyordu.Hacli Seferleri bile bu kadar kana susamislikla yapilmadi.

  3. Münih te Pompeo, Lavrov’a boşuna iyi şanslar demedi. Tuzağa düşüyoruz. Beklenen reflekslerle davranılmamalı. Bizden beklenmeyenlerle cevap vermeliyiz. Bu kadar hır-gür e vereceğimiz cevabı biliyorlar. Akıllı olma zamanıdır. Cevap herzaman verilebilir. Bunun ertelenmesi cevap verilmeyeceği anlamına da gelmez.

  4. Siyonizm müdahalede bulunacağı ülkenin ilk önce halkını aptallaştırır sonra komşuları ile kavgalı hale getirir sonrada niçin savaştığını bilmeyen toplama orduları o ülkenin üzerine salar !!
    Tarih’te hep böyle olmuştur !!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı