Ekonomi HaberleriGündem

Ekonomiste ‘yorum’ gözaltısı… ‘Teröristlik yapıyormuşum!’

Ekonomist Evren Devrim Zelyut, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada terör şube polisleri tarafından gözaltına alındığını duyurdu. Bakan Albayrak, ekonomik gidişatı eleştirenleri 'teröristlere' benzetmişti.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ekonomik gidişatı eleştirenleri “teröristlere” benzetmesinin ardından Bakanlık, “Ekonomi aleyhinde algı oluşturmaya çalışanlara karşı hukuki süreç başlatıldı” açıklamasında bulunmuştu.

Aydınlık internet sitesi editörü ekonomist Evren Devrim Zelyut gözaltına alındığını duyurdu. Kişisel Youtube kanalı “Avrasya Yatırım”da yaptığı ekonomi değerlendirmelerinde hükümeti sert dille eleştiren Zelyut, sosyal medya hesabından, “Teröristlik yapıyormuşum… Basın savcısı konuyla ilgilenmiyor… Terör savcısını bekliyoruz… Ne günlere kaldık… Karakolda bekliyorum…” diye yazdı.

Veryansın Tv’nin ulaştığı Zelyut, ifadesinin ardından serbest bırakıldığını belirtti. Son yorum videosunun ardından hakkında CİMER’e şikayetler yapıldığını belirten Zelyut, gazetecilerin yorum özgürlüğü olduğunu belirtti. Konuyu “terör şubesi”nin ele almasını da eleştiren Zelyut, “Bizler vatansever insanlarız. 15 Temmuz’daki duruşumuz ortada” dedi.


Zelyut ardından şu açıklamayı yaptı:

“1-Bu sabah evime terörle mücadele polisleri geldiler ve hakkımda şikayet olduğunu söyleyerek beni Yenibosna 75.Yıl Karakolu’na götürdüler. Şikayet konusu: Halkı devlete karşı kin ve nefrete sürükleyecek yayınlar yapmam olarak belirtildi.

2-Savcılığın emri ile yürütülen soruşturmada ifadem alındı. Yazılarımın ve Avrasya Yatırım’daki videolarımın Anayasanın ifade özgürlüğü içinde olduğunu söyledim. Hakkımdaki şikayetin iftira olduğunu belirttim.

3- İfade sonrası serbest bırakıldım. Üzücü olan benim ekonomi yorumlarımın terör suçu gibi gösterilme çabasıdır. Karakoldaki işlem sırasında polisler son derece anlayışlı davrandılar. Kendilerine teşekkür ederim.”

Etiketler

2 Yorum

  1. Parola vatan denen arkadas, hicbirsey odeme sonrada 40 yasinda emekli ol ve devleti sucla. Isiniz gucunuz hainlik. O ornek verdigin ulkelerdeki emekli yasini da ornek versene. Iskandinav ulkelerine gitte 40 yasinda emekli olunuyor Turkiyede de bakalim ne diyecekler. O zaman asil hayretler icinde kalirlar. Hainsiniz ve yatacak yeriniz yok.

  2. Ekonomi o kadar iyi durumdaki emekliye 1000 tl maaş veriyorlar.175 dolar emekli maaşı almanya amerika fransa bizi kıskanıyor.iskandinav ülkeleri hayret ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı