Emniyet ve Barolar neyi bekliyor? Sarıklı avukata derhal işlem yapılmalı!

Avukat Adil Serdar Saçan, Istanbul Adliyesi önünde fotoğraf veren sarıklı avukat hakkında İçişleri Bakanlığının derhal işlem yapması gerektiğini söyledi. Bir hukuk insanının Türkiye Cumhuriyeti hukukuna karşı suç işlediğini söyleyen Saçan, İstanbul Barosunu ve Barolar Birliğini göreve çağırdı. 

Emniyet ve Barolar neyi bekliyor? Sarıklı avukata derhal işlem yapılmalı!
Emniyet ve Barolar neyi bekliyor? Sarıklı avukata derhal işlem yapılmalı!

VERYANSIN TV

Veryansın Tv Youtube kanalında Serkan Öz’ün sunduğu ve Adil Serdar Saçan’ın konuk olduğu ‘Asayiş Berkemal’ programında sarığıyla İstanbul Adliyesi önünde fotoğraf veren avukat konuşuldu. 
Avukat cübbesini giyip sarık takmanın bir suç olduğunu ve bunun devrim kanunlarına muhalefet anlamına geldiğini belirten Avukat Adil Serdar Saçan, bu kişi hakkında İçişleri Bakanlığına bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü, İstanbul Emniyet Müdürlüğünün gereken işlemi yapması gerektiğini söyledi. 

‘BAROLAR SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMALI’

Gereken işlemin halen yapılmadığının altını çizen Saçan, “İşlem yapıldı mı, yapılmadı, ne zamandan beri yapılmıyor? 12 Eylül’den beri yapılmıyor. Kılık kıyafete tolerans tanıyorlar. Kanun var ama uygulamıyorlar. Devrim kanunlarını kaldıramıyorlar da, uygulamıyorlar da. Aynen Anayasa’nın ilk üç maddesini kaldıramayıp uygulamamaları gibi” ifadelerini kullandı. 
Söz konusu avukat hakkında İstanbul Barosu ve Türkiye Barolar Birliğini göreve çağıran Adil Serdar Saçan, bu kurumların ‘suç duyurusunda bulunmaları’ gerekir dedi. 

‘BEKLİYORUM BAKALIM’

Saçan şöyle devam etti:
“Amaç ne bunda? Amacı açık, ben Türkiye Cumhuriyetinin devrim kanunlarına karşıyım ama avukatım, diyor. Yani meydan okuyor. Anayasa’nın ilk üç maddesine meydan okuyor. İtikat sahibi olabilirsin, iyi de… Bunu herkesin gözüne sokmanın bir siyasal anlamı vardır. Bu bir siyasal dayatmadır. Bekliyorum bakalım, İstanbul Barosundan ya da Barolar Birliğinden ya da Emniyet Müdürlüğünden… Bakalım bu sarıklı avukatla ilgili ne gibi bir işlem yapılacak?”