‘Sosyal medyada kara propaganda’ operasyonu! Gözaltılar başladı

featured

Emniyet Genel Müdürlüğü, bazı sosyal medya platformları ve internet sitelerinde Barış Pınarı Harekatı üzerinden yalan paylaşımlarda bulunan ve terör propagandası yapan 78 kişi hakkında ‘halkı kin ve nefrete tahrik ettikleri’ gerekçesiyle yasal işlem başlatıldığını duyurdu. Bugün Mardin’de bu kapsamda 21 kişi gözaltına alındı.

Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin sosyal medyada kara propaganda yaparak, halkı kin ve nefrete tahrik eden 78 şahısla ilgili yasal işlem başlatılmıştı.

Bu kapsamda, paylaşımlarla “halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettikleri” ve “terör örgütü propagandası yaptıkları” gerekçesiyle 21 kişi gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince il genelinde düzenlenen operasyonda provokatif eylem hazırlığında oldukları, sosyal medyadan harekata ilişkin paylaşımlarıyla “halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettikleri” ve “terör örgütü propagandası yaptıkları” gerekçesiyle 21 kişi gözaltına alındı.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden dün yapılan açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

“Bazı sosyal medya platformları ve muhtelif internet siteleri üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda Barış Pınarı Harekatı üzerinden halkı kin ve nefrete tahrik eden paylaşımlar yapıldığı tespit edilmiştir.

Söz konusu paylaşımlara ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur;

09.10.2019 tarihi itibari ile başlamış bulunan Barış Pınarı Harekatı üzerinden ülkemiz aleyhinde kara propaganda yaparak halkı kin ve nefrete tahrik eden, güvenlik güçlerimizin itibarını zedelemek maksadıyla kaynaksız ve yalan paylaşımlarda bulunan, terör örgütü propagandası yaptığı görülen 78 şahıs ile ilgili gerekli yasal işlemlere başlanılmıştır.

Türk Polis Teşkilatı olarak suç ve suçlularla mücadelemizi her alanda sürdürdüğümüz gibi sanal ortamda da sürdürmeye devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

KOCAELİ’NDE KARA PROPAGANDA’YA GÖZALTI

Kocaeli’de, Sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla, Barış Pınarı Harekatı üzerinden halkı kin ve nefrete tahrik ettiği ve terör örgütü propagandası yaptığı tespit edilen kişilere yönelik soruşturma başlatıldı.
Başlatılan operasyonu gölgeleyebilmek, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında ülkemizi zor durumda bırakmak, kara propaganda yaparak terör örgütünüm talimat amaç ve faaliyetleri doğrultusunda müzahir kitleleri sokağa çekmek amacıyla sosyal medya platformlarından terör örgütü propagandası yaptığı tespit edilen, Gebze ve Darıca ilçelerinde ikamet eden 2 kişi, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığının karar sonrası TEM Şube Müdürlüğünce gözaltına alındı.
Şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda dijital meteryal ve yasaklı yayınlar ele geçirildi. Şahıslar hakkında soruşturma devam ediyor.

PKK YANDAŞLARI SOSYAL MEDYA YALANLARINA BAŞLADI

‘Kara propaganda’ya dikkat… Kara propaganda nedir?

‘Sosyal medyada kara propaganda’ operasyonu! Gözaltılar başladı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!