Gündem

Erdoğan: Çoklu baro teklifi yarın Meclis’te

Erdoğan, 'Çoklu baro yapısı üzerinde duruyoruz. Millet vekili arkadaşımız bu konuyla ilgili kanun teklifini yarın veriyorlar.' dedi.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısının ardından açıklama yapan Erdoğan, baroların yapısını bozan çoklu baroda ısrarcı olduklarını söyledi….

Erdoğan şöyle konuştu:

“Salgın döneminde boş durmadılar, halkı kışkırtmaya çalıştılar. 15 Temmuz gecesi milletimiz tarafından kurulan Cumhur İttifakı halkımızın sağduyusu olarak tarihi görevler ifa etmiştir. Cumhur İttifakı ortağımız MHP ve Genel Başkan Bahçeli’ye şükranlarımı sunuyorum. Cumhur İttifakı altın harflerle yazılacak bir güç birliği ve dayanışma modeli olmuştur.

Meslek örgütleri, özellikle barolarla ilgili yapmayı planladığımız reform konusunda sorun yaşıyoruz. Temsilde adaletsizlik yanında faşizan uygulamalar üreten sorunlar var. Hukuki düzenlemeyi yapmak meclisin asli görevi. Demokratik, çoğulcu bir baro yapısı oluşturmakta kararlıyız. Çoklu baro yapısı üzerinde duruyoruz. Millet vekili arkadaşımız bu konuyla ilgili kanun teklifini yarın veriyorlar. En kısa sürede inşallah hayata geçireceğiz.

Aziz milletim, milletimiz bizden eksikleri tamamlamamızı bekliyor, biz de onu yapacağız. Sorumluluğumuzu biliyoruz.”

Ayrıntılar geliyor…

 

Bir Yorum

  1. Sevgili CB maillerinizi bu kadar önemsemeniz çok ince bir davranış şu dolara da bir el atma zamanı geldi geçiyor mümkünse eğer doları 1 TL yapalım, asgari ücret 2500 TL olarak sabit olsun bu durumda….. Benim tanıdığım CB yapıyoruz derse yapar, emin olunuz o zaman milletiniz size değil baro Başkanlık sistemi getirseniz gıgını çıkartmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı