Gündem

‘Erdoğan yargılanmalı’ diyen Nuh Mete Yüksel’den şaşırtacak açıklama

Nuh Mete Yüksel, FETÖ’nün siyasi ayağıyla ilgili olarak Erdoğan'ın da yargılanması gerektiğini söylemişti. Yüksel, son açıklamasında Erdoğan'a FETÖ ile mücadelede başarılar diledi.

VERYANSIN TV

Fethullah Gülen hakkındaki ilk iddianameyi hazırlayan eski DGM Savcısı Nuh Mete Yüksel, FETÖ’nün siyasi ayağı konusunda açıklamalar yapmıştı.

Yüksel, “Ecevit’i kandırdılar, Ecevit onların adamıydı. Fethullah Gülen’in adamıydı” derken, “Cumhurbaşkanı Erdoğan yargılanmalı” sorusuna Yüksel, “Yargılanmaları gerekiyor. Özeleştiri yetmez. Gerekirse yargılanmalı” demişti.

İlgili haber: Nuh Mete Yüksel’den FETÖ’nün siyasi ayağı açıklaması: Erdoğan da yargılanmalı

Bu sözlerinin ardından Nuh Mete Yüksel yeni bir açıklama yaptı.

Yüksel bu açıklamasında hükümete karşı daha ılımlı bir dil kullanarak şunları söyledi:
“Ülkemizin huzur ve kardeşliğini bozan, Türk milletinin muasır medeniyetler seviyesine ulaşması için büyük fedakarlıklarla çalışan herkesin önünü kesen, her türlü hile ve desiseyle hareket eden bu örgütle, gerçek anlamda mücadele etme kararlılığındaki Sayın Cumhurbaşkanımıza ve bu mücadeledeki ekip arkadaşlarına saygılarımı sunuyor ve başarılarının devamını diliyorum”

İşte o açıklama:

Etiketler

4 Yorum

  1. Erdogan yargilanmali diyerek bir gercege imza atarken Ecevit’i Feto’nun adami gösterip kicini kurtarma manevrasi yapmistir.birazda hak vermek gerekir cünkü ülkenin sartlari artik kisilerin özgürlüklerinin acimasizca yok edildigi bir ortamdadir.Maruz görmek gerekir.Ama bu aciklama ile Nuh Mete Yüksel Erdogan’a oy kazandirma hesaplari icersine girmistir ve ayip etmistir.

  2. Demek delikanlılık sadece “Rahşan bak ne çok okulumuz oldu” dedi diye, Ecevit’i mezarda “FETÖ’nün adamı” ilân etmeye yetti…

    Eskiden ortaokul/lise yıllarında bazen arkadaşlarımıza istiklâl marşı söyletirdik. Toplu olarak bulunulan sakin bir ortamda, bir bakarsınız kulaklarına kadar kızarmış erkek öğrencilerden biri, canhıraş bir sesle avazı çıktığı kadar bağırarak istiklâl marşı söylemeye başlardı. Bilenler bilir nasıl olduğunu.
    İnsan yaşlanmaya başlayınca bazen yerli yersiz eski günler geliyor aklına. Those were the days my friends.:)

  3. Yeni asya gazetesine övgüler düzen acaba bizimde kasetimiz varmidir diye korkuyla skotium sendromu yasayanlarmi feto ile uğraşacak.erdogana destek verilmezse bu feto yine yeşerip amerika yardimiyla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı