Siyaset Haberleri

Erdoğan’ın cemaat ziyaretinin perde arkası

Erdoğan'ın İsmailağa Cemaati’ne yaptığı ziyaretin yeni parti hareketine karşı telkinlerde bulunmak amacı taşıdığı iddia edildi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün resmi programında olmayan bir ziyarette bulunarak öğrencilik yıllarından hocası olan M. Emin Saraç’ı İstanbul Fatih’teki evinde ziyaret etti.

Yeniçağ gazetesinden Fatih Ergin’in haberine göre, Erdoğan’ın ziyaretinde İsmailağa cemaati iktidara bazı eleştirilerde bulundu. Cemaatin KHK’lılar hakkındaki düşüncelerini aktardığı belirtilirken, Erdoğan’ın da 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün gölge liderliğinde Ali Babacan tarafından kuruluş hazırlıkları süren yeni partiyi gündeme getirdiği kaydedildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İsmailağa cemaatinden “ümmetin birliği” vurgusu yaparak yeni parti hareketine karşı telkinlerde bulunulmasını istediği öne sürüldü.

Abdullah Gül’ün de daha önce ziyaret ettiği ve yakın ilişkiler içerisinde olduğu İsmailağa cemaati, AKP’ye verdiği destekle biliniyor.

Abdullah Gül de yıllar önce İsmailağa cemaatini ziyaret etmişti
Etiketler

3 Yorum

  1. Rasim Bey hiç boşuna bakmayın ve beklemeyin, o haberlerin altı boş kalacak, onların hassasiyetleri sadece CHP’yedir,

  2. bulent arıncı kafaya alıyor sanırım
    yukardakı yorum ıse bıraz abes kacmıs .kel alaka yanı

  3. HDP’nin sanat toplantisina katilan CHP’liler icin kin kusanlar,yandas medyadan daha yandas olarak kükreyenler acaba Erdogan’in dinci bir cemaati ziyaret etmesine ne diyecekler bekliyoruz.Bakacaz ki bunlar ne kadar samimiler.Bakacaz ki bunlar kimin yelkenine rüzgar oluyorlar?Bekliyecegiz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı