Gündem

Fatih Altaylı’dan Diyanet Başkanı’na: Gençler boşuna deist olmuyor!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a yanıt veren Fatih Altaylı, 'Giderek Hristiyanlığın çürüme dönemine benzetiyorsunuz İslam’ı' dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın, ‘Kuran kursuna bağış yapanların cennete ev sahibi olacağı’ sözleri tartışma yaratmıştı.

Haber Türk yazarı Fatih Altaylı, Erbaş’a sert tepki gösterdi.

Altaylı’nın yazısının satır başları şöyle:

“Diyanet İşleri Başkanı cennetten arazi hatta bitmiş konut satmasını eleştirenlere çok kızmış ve resmi açıklama yapmış.
“Ben Peygamber efendimizin hadislerini aktardım” diyerek.
Yani diyor ki, “Benimle dalga geçen Peygamber efendimizle geçmiş olur”.
Yok ya!
Hadi göster bana bir tane hadisi şerif “Kuran kursuna bağış yapan cennette ev sahibi olur” diyen.
Hz. Muhammed’in dediği açık.
En ahmak bile anlasın diye.
İyilik yapmayı, iyi insan olmayı teşvik ediyor.
“Köpeğe su veren kadına cennet müjdelenmesi” ile senin Kuran kursuna tuğla verene cennette ev verilmesi aynı şey mi!
Giderek Hristiyanlığın çürüme dönemine benzetiyorsunuz İslam’ı.

Gençler boşuna deist olmuyor!”

Etiketler

11 Yorum

 1. Sayın Özkan,
  Atatürk devrimleri 11 Kasım 1938 de kesintiye uğramıştır. Bu ülkede Atatük karşıtlığını tetikleyen İnönü’dür.Atatürk’ün sağlığında Ankara’ya giremeyen ne kadar adam varsa İnönü diktatörlüğünde Ankara’da köşe başı tutmuştur. Kırkların cadı kazanı U.Mumcu ve Karşı devrim, Ç.Yetkin’i okumanızı öneririm.

 2. Alman mavalı nedir? 12 EYLÜL (1980) Koruma-Kollama Harekâtı Adolf HiTLERin değil Joseph STALiN’in aziz rûhunu şâdetmiştir. Tam tersini iddia edenler Alman mavalı okumaktadırlar.

 3. SAYIN RÂSiM ÖZKAN: Okuduğunuz prof.ların “bilim” dedikleri Alman mavallarıdır. Ben bu mavalları çok dinledim ama zerre kadar inanmadım. İnananların hayatları kaymıştır. Gençlere hep salık veririm: imamları papazları hahamları can kulağı ile, B•R^T^V’ı da gerinizden dinleyiniz. Dikkat buyurun, “hiç dinlemeyin” demiyorum haa! Onun da ayrı bir tadı vardır. Bilmem anlatabildim mi? SAYGILAR..

 4. Dr.Murat Aygen,kim oldugunu bilmiyorum ama Atatürkcü düsünce 1950 itibariyle son bulmustur yani sizin su demokrasi sehidi dediginiz Amerikanci var ya yani Menderes’ten bahsediyorum.Orduyu kendi yanina cekebilmek icin kendini Atatürkcü gibi gösterip ülkenin dört bir tarafina heykellerini diktirdi ama fayda etmedi cünkü hain er veya gec ihanetinin faturasini ödeyecektir o da ödedi.Atatürkcü düsünce diyerek akliniz sira Atatürkcülügü tukaka ettiginize bakilirsa sizin yönünüzün neresi oldugu kiblenizinde nereye dönük oldugu görülür.Atatürkcü düsünce herseyden önce bir bagimsizliktir.Özgürlüktür.esitliktir.Vatanseverliktir.kalkinmadir.Eger bugün Rusya’dan S-400 alip ABD’ye caka satiliyorama onu nasil kullanilacaginizi bilmiyorsaniz baskalarina muhtacsiniz demektir.Atatürkcülükte muhtac olmak yoktur.Kendin yapacaksin ama Saray degil Külliye degil fabrika yapacaksiniz,Fabrikalari satmayacaksiniz.Fazla uzatmiyorum ama size bir tavsiyedebulunmak istiyorum,olabilir belki dokturluk calismalarindan vakit bulup Atatürkcü düsünceyi ögrenmeye vaktiniz olmamistir bence burada abuk subuk yorum yapip aklinizsira bazi beyinsizleri zehirlemeye görevli iseniz vazgecin ve Atatürkcü düsünceyi ögrenin ,

 5. Ali Erbas Hiristiyanlik egitimi almis biridir.Acin seceresini okuyun.Cennette ev almak cennette ev sahibi olmak 15.Asirda papaligin vadettigi bir tapudur.Ali Erbas Papa’nin bu vaadini simdi bizim saf ayran delisi müslümanlara yedirmeye calisiyor.Yediriyorda,birkac ev olsun bari diyerek birkac tugla daha fazla koyanlar var.Kuran Kurslarinin islamlauzaktan yakindan hicbir ilgisi yoktur.Kuran Kurslarinda o zavalli beyinlere arapca siringa edilmektedir,o kücük beyinler zehirlenmektedir.Kuran Kurslarinda arapca Kuran okuma ögretilir tabii ki o cocuklar eger bunlari ögrenirken tecavüze ugramiyorlarsa sanslidirlar.Cünkü,Müslümanlik diye,cocuklara arapcayi ögretenlerin imanlari tartisilmalidir.Imani olmayanlarda o cocuklara tecavüz ediyorlar bedava arapca ögretecek degiller ya.Kurani ögrenmek isteyenler bunu arapca ögrenip papagan gibi ezbere okuyup birsey anlamamak yerine Türkcesini okuyup dinini ögrenebilir.Belki bilmiyorsunuzdur ama hatirlatmak anlaminda:Cumhurbaskaninin danismani olan emekli general ve SADAT terör örgütünü kuran kisi,Islam konferansinda,Türkiye’de arapcanin resmi dil Türkcenin ikinci dil olmasini teklif edebilecek kadar ahlaksiz ve de vatan hainidir.Iste Cumhurbaskanina danismanlik yapan emekli generalin(Simdi istifa etmis!) nasil general oldugu kimler tarafindan generallige terfi ettirilidigi gercegi incelenirse neden son yillarda Türkceye,Cumhuriyete,Atatürk’e ahlaksizca saldirildigini anlayacagiz.

 6. dogrusu diyanet kurulurken….. cemeat imamin boklu donunu koklamasin, dinine, imanina sövdürmesin diye kurulmusturrrrrrr…….. camiler ibadet edilen yerler olsun, hirsizligin, yolsuzlugun ve siyasetin pislik alani olmasin diye kurulmusturrr…. ………………… ……………….. unuttuklarimi ekleye bilirsinizzzz

 7. kimi “Marksist” kimi “fetö” kimi “ajan-provokatör” dediler, künyeni almak için YÖK’e ettim telefon, “bizdeki kayda göre O şimdi rektör” dediler

 8. Sn. Mustafa AKINCI da boş konuşmuyor: TC eğitimi Kıbrıslı Türkün evlâdını ya fetö ya pekaka yapar. Atatürkçü düşünce iflâs etmiştir.

 9. Pireye kızıp yorganı yakmayın gençler, Kur’an okursanız İslamın bunların müslümanlığından farklı bir din olduğunu görürsünüz.

 10. Yil 2020 ve bu kafa Ataturkun bu ulkeden def etmeye calistigi bu kafa Turkiye nin diyanet isleri baskani. Hos, Turkiye de diyanet isleri denen bir kuruma neden ihtiyac var o da baska bir konu. Bu kafa orta cagda insanlara gunahlarindan arinmak icin sertifika satan zihniyetle ayni kafa. Tum dunya ileri giderken biz maalesef geri gidiyoruz. Gerci bu kukla kendine bicilmis rolu geregi yapmasi gerekeni yapiyor. Tehlike devletin basinda bulunan zihniyette. Sonumuz iyi olur umarim. Bu kafayla pek olacagini sanmiyorum ama.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı