FETÖ’nün hedefindeki Kozinoğlu’nun sır ölümü!

Türkiye’nin hakkında en az şey bildiği MİT Ortaasya Başmüşaviri Kaşif Kozinoğlu’nun Silivri Cezaevi’ndeki şüpheli ölümüyle ilgili sır perdesi 7 yıldır aralanamadı.  FETÖ’nün hedefindeki Kozinoğlu’nu ölüme götüren suçlar neydi? Ölümünü aydınlatacak işaretler ve üzerine gidilmeyen çelişkiler… Mektuplarında açıkladığı özel bilgiler… Gazeteci Ergün Gedek VeryansınTv’de anlattı.

FETÖ’nün hedefindeki Kozinoğlu’nun sır ölümü!

MİT Orta Asya Başmüşaviri Kaşif Kozinoğlu, 1976 yılında Harp Okulu’ndan mezun oldu ve 1995 yılına kadar Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görev yaptı. 1995 yılında kendi isteğiyle Özel Kuvvetler’den emekli olup MİT’e geçti. 2010 yılında Hakan Fidan tarafından son görevi olan MİT Orta Asya Başmüşavirliğine getirildi. Orta Asya’dan Çin’e kadar geniş bir bölge sorumluluk alanındaydı.

35 yıllık devlet görevinin yarısını Özel Kuvvetler’de yarısını da MİT’te geçirdi.

9 Mart 2011’de Afganistan’dan Türkiye’ye döndü ve Savcı Zekeriya Öz’e ifade verdi. 10 Mart’ta tutuklanarak önce Metris’e ardından Silivri’ye gönderildi.

12 Kasım 2011’de hayatını kaybetti.

Yaşasaydı 13 gün sonra tutuklu bulunduğu Odatv’nin ilk duruşmasına katılacaktı.

Kozinoğlu’nun ölmeden kısa süre önce Aydınlık gazetesine gönderdiği mektuplar, “Sır MİT’çi”nin neden FETÖ’nün hedefi olduğunu açıklar nitelikte. Kozinoğlu’nun mektuplarını yayına hazırlayan ve şüpheli ölümle ilgili araştırmalar yapan gazeteci Ergün Gedek, Veryansın Tv Youtube kanalımıza konuk oldu ve Erdem Atay’ın sorularını yanıtladı.

İşte 3 bölümlük o programlar…