Güvenlik yetkilileri Arınç’ın sözlerinden rahatsız: Hâlâ nasıl bu makamda olur?

featured

FETÖ’ye karşı mücadele eden üst düzey güvenlik yetkilileri Arınç’ın açıklamalarına rağmen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğine devam etmesinin şaşkınlığını yaşıyorlar.

VERYANSIN TV / ÖZEL HABER

FETÖ’ye karşı mücadele eden üst düzey güvenlik yetkililerinin Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’ın KHK’lılarla ilgili sözlerinden ve hemen ardından Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan’ın tahliyelerinden rahatsızlık duyduğu öğrenildi. Özellikle Arınç’ın açıklamalarına karşın hala göreve devam etmesinin şaşkınlıkla karşılandığı, FETÖ ile mücadelede bu kadar önemli işler yapılırken FETÖ’cüleri memnun eden bu açıklamaya karşı bir yaptırım uygulanmamasına tepki gösteren üst düzey güvenlik yetkilileri, “güvensizlik ve rahatsızlık” hissettiklerini söyledi.

Veryansın Tv’nin güvenlik çevrelerinden edindiği kulis bilgilerine göre, üst düzey güvenlik yetkililerin FETÖ ile mücadelede çok kritik aşamada olunan bir dönemde, Yüksek İstişare Kurulu üyesi olan Bülent Arınç açıklamalarından büyük rahatsızlık duyduğu öğrenildi.

‘TÜRK MİLLETİNE AF KABUL ETTİRİLEMEZ’

“Bu kadar rahat nasıl konuşur” diyen üst düzey yetkililer, “Zor şartlar altında bu ajan örgüte karşı mücadele verirken, birilerinin çıkıp FETÖ’ye af ister gibi kullandığı sözleri ve buna karşı gösterilen cılız tepkiyi anlamak mümkün değil. Genel bir affa mı hazırlanılıyor? Bu ülkenin bekasını sarsar, parçalanmasının önünü açar. Hiçbir siyasi irade bunu Türk milletine kabul ettiremez. Bu sözler FETÖ ile mücadele sürecinde güvensizlik yaratır. TSK’ya kumpas kurulduğunda ‘Türkiye bağırsaklarını temizliyor’ diyen birinin bu makamda oturması da kabul edilemez” ifadelerini kullandı.

NAGEHAN ALÇI İLE FOTOĞRAFLAR

Güvenlik yetkililerin sadece Bülent Arınç’ın sözlerinden ve hala görevde olmasından değil, bugüne kadar FETÖ’nün borazanlığını yapmış bazı isimlerin tahliye edilmesinden büyük rahatsızlık duydukları belirtildi. Özellikle Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan’ın tahliye edilmesinin güvensizlik ortamını genişlettiği görüşünde olduğu vurgulanan yetkililerin “katil devlet” diyen Nagehan Alçı ile devlet yetkililerin birlikte fotoğraf vermesinden de memnuniyetsiz olduğu belirtildi.

FETÖ ile mücadelede önemli adımlar atılırken, bu sözlerin ve tavırların mücadeleye zarar verebileceği konuşuluyor.

Bu haber yayınlanmadan hemen önce Ahmet Altan hakkında yeniden tutuklama kararı çıktı.

Güvenlik yetkilileri Arınç’ın sözlerinden rahatsız: Hâlâ nasıl bu makamda olur?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 3 sene önce

    bu nagian alçı niye katil devlet diyor,onun amcacı,pkk ya hdp ye desdek veriyor yahu pkk a niye dogdu devletin yaptıgı pisliklerden katilliklerden,1- nihat gencin dedigi gibi ergonokon tezgahının önunu açmak, 2- y chp lileri hdp ile iş birligine itmek, canan kaftancıoguları gibilerini pofpoflamak,3-hdp yi cesaretlendirmek 4- ataturkculugu zayıflatmak5- akp yi demokrat göstermek vs vs

    Cevapla
  2. 3 sene önce

    Elinde demek ki Erdogan ve ailesinin pislikleri ile ilgili bilgiler var yoksa Arinc pisligi fetocunun en onde gideni. Ona bu makami verenlerde hesap vermeli. Erdogan coktan cokuse gecti ve yaprak dokumu devam edecektir. Umarim sonu bazi baska liderler gibi olmaz.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!